نیمی از مرگ‌های ناشی از سرطان، قابل پیشگیری هستند!

نویسنده:

۰۳:۴۷:۵۳


اگر دانش قدرت محسوب می‌شود، پس این خبر خوب باعث توانمندی شما خواهد شد: بیش از نیمی از مرگ‌های ناشی از سرطان در آمریکا قابل پیشگیری هستند. این خبر در نشریه American Association for Cancer Research منتشر شده است.
سخنگوی AACR، Dr. Ernest Hawk، در این رابطه گفت: «مهم‌ترین نکته در این مسئله، شکاف میان کسب دانش و به‌کارگیری آن است. با این که بیشتر افراد در حال حاضر می‌دانند کشیدن سیگار و برنزه کردن خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد، اما همه این افراد این هشدارها را جدی نمی‌گیرند. بخشی از این جریان، به دلیل ماهیت انسان است. اما حداقل می‌توانیم این دانش و اطلاعات را با دیگران در میان بگذاریم. سه راهکار برای از میان برداشتن این مشکل عبارتست از آموزش مردم، بهبود نظارت بر سرطان و اتخاذ سیاست‌های سلامت عمومی. این سیاست‌ها بایستی به عنوان مثال بر ایجاد محیط‌های بدون دود سیگار یا محدود کردن دسترسی جوانان به دستگاه‌های برنزه کننده، تمرکز کنند».

 
در این تحقیق نکات مهمی در مورد پیشگیری از سرطان وجود دارد، از جمله:
  • مصرف دخانیات مسئول بیش از 30 درصد مرگ‌های ناشی از سرطان در آمریکا است.
  • امواج فرابنفش خورشید و دستگاه‌های برنزه کننده دلیل بیشتر سرطان‌های پوستی محسوب می‌شوند.
  • ایجاد یک برنامه شخصی برای تشخیص سرطان با پزشک خود یکی از رویکردهای زندگی سالم است.
  • از هر 5 سرطان در دنیا 1 سرطان به دلیل عفونت‌های مداوم بیماری است. آلودگی با بسیاری از پاتوژن‌های مسبب سرطان را می‌توان توسط واکسن یا درمان دارویی پیشگیری کرد.
  • بیش از یک سوم سرطان‌های جدید در آمریکا با اضافه وزن و چاقی مفرط، عدم فعالیت‌های فیزیکی و عادت‌های غذایی نامناسب در ارتباط است.
تغییر روش زندگی مانند تغذیه سالم‌تر، ورزش مداوم و عدم مصرف دخانیات باعث کاهش مرگ‌ومیر ناشی از سرطان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود در سال 2015، 200 هزار نفر به دلیل سرطان ناشی از مصرف دخانیات جان خود را از دست بدهند و از طرف دیگر، سالانه حدود 800 هزار نفر مصرف دخانیات یا مواد مخدر را شروع می‌کنند.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
سرطان
لینک کوتاه

دیدگاه