گاو برنز وال استریت ۲۵ ساله شد

نویسنده:

۱۱:۴۸:۲۹

هفته گذشته مجسمه گاو وال استریت، 25 ساله شد. مجسمه ساز "آرتورو دی مودیکا" (Arturo Di Modica) این قطعه هنری که به "گاو وحشی" نیز شهرت دارد را در تاریخ 15 دسامبر 1989 به شهر هدیه داد. دی مودیکا شخصا 350 هزار دلار برای ریخته گری آن، در استودیو خود "سوهو"، خرج کرد. او این مجسمه سه و نیم تنی از جنس برنز را مخفیانه به مرکز خیابان Broad در مقابل یک درخت کریسمس و بورس اوراق بهادار نیویورک آورد. "گاو وحشی" 3200 کیلو وزن دارد و سمبل وال استریت در نیویورک است.

این مجسمه، نماینده‌ای از روحیه مبارزه طلبی در شهر و خوش‌بینی پس از سقوط دوشنبه سیاه در بازار سهام در تاریخ 19 اکتبر 1987 است. دی مودیکا مجسمه خود را نمادی از " قدرت، پایداری و امید داشتن به آینده" معرفی کرد. سر رو به پائین گاو نشانه آمادگی برای حمله کردن است، شاید بتوان گفت که خوش‌بینی و موفقیت در زمینه‌های مالی را به همراه دارد. افرادی نیز بر این باورند که از بی‌رحمی در معاملات مالی نشات می‌گیرد.

در ابتدا، بازار بورس نیویورک کارهایی که در قدرت خود داشت انجام داد تا مجسمه را از شهر خارج کند. پلیس هم در این زمینه ناموفق بود، در نهایت یک پیمانکار خصوصی، مجسمه عظیم را جا به جا کرد. اما پس از آن سازمان پارک‌ها و فعالان جامعه همه با هم متحد شدند و در عرض چند روز گاو را در یک خانه در "بولینگ گرین" پیدا کردند. محل فعلی مجسمه، پارک "بولینگ گرین" است.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
گاو برنز
لینک کوتاه

دیدگاه