تنها 8 دستگاه از Bugatti Veyron باقی مانده است

نویسنده:

۰۲:۱۲:۳۴

10 سال از معرفی بوگاتی ویرون می‌گذرد و این شرکت خودروسازی تاکنون 442 دستگاه از این اتومبیل فوق‌سریع را فروخته و تنها 8 دستگاه از مدل کروکی این اتومبیل باقی مانده است.

تولید اتومبیل ویرون در ابتدا به تعداد 300 دستگاه کوپه در نظر گرفته شده بود؛ اما با معرفی اتومبیل Grand Sport در سال 2008، 150 اتومبیل کروکی نیز به این تعداد اضافه شد. آخرین اتومبیل کوپه ویرون در سپتامبر 2011 به فروش رسید؛ اما اتومبیل‌های کروکی Grand Sport و Vitesse هنوز با سرسختی به زندگی خود در کارخانه این شرکت ادامه می‌دهند و تنها 8 دستگاه از این اتومبیل‌ها در کارخانه واقع در Molsheim باقی مانده است.

اگر در نظر بگیریم که تولید 442 دستگاه بوگاتی ویرون، 9 سال طول کشیده  و هر هفته یک دستگاه تولید شده است، احتمالاً دو ماه دیگر زمان لازم است تا 8 اتومبیل کروکی باقی‌مانده تکمیل شوند. با توجه به این که حدود 5 ماه طول کشید تا 7 دستگاه قبلی به فروش برسند، شرکت بوگاتی باید یک سری ویژگی‌های خداحافظی برای این مدل‌ها در نظر بگیرد تا این چند نمونه آخر را نیز از خط تولید خارج کند.

مهم‌ترین سؤال این است که اتومبیل بعدی این شرکت چه خواهد بود؟ با توجه به تأخیر در تولید مدل جانشین ویرون، Chiron، خبرها حاکی از آن است که یک نمونه از ویرون بازنشسته به شکل یک اتومبیل بسیار سریع‌تر ارائه خواهد شد. با این حال، طبق گزارش Car Magazine، این شرکت به زودی باید نمونه‌های Chiron را با توان احتمالی 1500 اسب بخاری آن و حتی عملکردی بهتر گرد هم آورد.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
Bugatti Veyron
لینک کوتاه

دیدگاه