بهشتی به نام سیشل؛ جواهر درخشان آب‌های نیلگون اقیانوس هند

سفر به سیشل نه تنها با قدم زدن روی بهشتی زمینی فرقی ندارد بلکه این جزیره حقایق جالبی دارد که در سفر به آنجا کشفشان خواهید کرد.

سیشل مجمع‌الجزایری شامل ۱۱۵ جزیره در اقیانوس هند حوالی شرق آفریقاست که اگر بگوییم خودِ خود بهشت است اغراق نکرده‌ایم. سیشل مهد سواحل، صخره‌های مرجانی، طبیعت بکر و چشم‌نواز و حیوانات نادری مانند لاک‌پشت‌های غول‌پیکر آلدابرا است.

سیشل چیزهای شگفت‌انگیز زیادی دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست:

جزیره پرندگان (Bird Island) زادگاه بزرگترین لاک‌پشت خشکی دنیا به نام اِسمِرالدا است که ۳۰۳ کیلوگرم وزن دارد.

پایتخت سیشل، ویکتوریا، نام دارد که کوچک‌ترین پایتخت دنیاست.

نارگیل دریایی که مخصوص جزایر سیشل است بزرگ‌ترین هسته دنیا به وزن ۱۵ کیلوگرم را دارد.

درخت نان در سیشل به وفور یافت می‌شود و میوه‌اش طرفداران زیادی دارد. از این میوه می‌توان غذاهای شیرین و خیلی خوشمزه‌ای را طبخ کرد. در میان افراد بومی این افسانه شایع است که هر کس میوه درخت نان را خورده باشد، بالاخره روزی به سیشل بازخواهد گشت.

سیشل چندین نوع پرنده بومی نایاب دارد که شامل جغد پابرهنه سیشل و پاشلک شالگردنی بزرگ می‌شود.

حالا بیایید با مشاهده تصاویر زیر کمی بیشتر با جذابیت‌ها و زیبایی‌های این بهشت رویایی آشنا شوید.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

Leave a Reply