۱۳ ساختمان‌ مخوف و فراموش شده بریتانیاعکس

۱۳ ساختمان‌ مخوف و فراموش شده بریتانیا

مانند خانه‌های فیلم‌های ترسناک، یا قلعه‌ خون آشام‌ها! این ساختمان‌های رها شده و متروک شما را یاد خانه ارواح می‌اندازند!

در این لیست بیش از ۱۰۰ ساختمان رها شده در سرتاسر کشور قرار دارند که به شروعی دوباره و زندگی نو نیاز دارند.

۱- سینمای برونته

این ساختمان توسط آلبرت تامپسون طراحی شد و تا سال ۱۹۵۶ از آن به عنوان سینما بهره برداری می‌شد. بعد از این زمان از این بنا به عنوان کارانه و انبار چوب استفاده شد. درون این بنا پر از اشیا و چیزهای قدیمی و آنتیک، شامل تزئینات گچی، شیشه‌های رنگی و نازک کاری‌های اصل است. این ساختمان هیچ وقت بازسازی و مدرن نشده است و بازمانده‌ای ارزشمند از دوران کهن است.

۲- انبار غله در وودرولف کریک

این انبار غله کنار دریا در ساحل ایسکس قرار دارد.

۳- سالن ولتون

این خانه زیبا در سال ۱۷۰۴ ساخته شد و نمای آن در سال ۱۷۷۴ تا ۱۷۸۰ توسط روبرت آدام بازسازی شد. در درون خانه فضاهای مسحور کننده زیادی وجود دارد که هنوز دست نخورده باقی مانده اند. این خانه ۱۰ سال پیش فروخته شد و از آن زمان خالی است! چه کسی می‌داند شاید ارواح آن را خریده اند!

۴- نمایشگاه لیز

این عمارت در سال ۱۹۰۲ به عنوان یک اتاق چای مجلل افتتاح شد. این ساختمان در زیر سطح زمین ساخته شد تا جلوی نور را نگیرد و از قانون تخلف نکند. این جا محلی برای رقص و کنسرت بود. در طول جنگ جهانی اول این مکان شهرت زیادی پیدا کرد و به خاطر اینکه سربازان زیادی به آن می‌آمدند، محبوب شد.

۵- تالار قدیمی شهر میدلزبورگ

این تالار در سال ۱۸۴۶ توسط معماری به نام ویلیام لامبی به سبک ایتالیایی ساخته شد. بعدها از این تالار به عنوان کتابخانه و سالن اجتماعات استفاده شد.

۶- محل شنبه بازار

این ساختمان کوچک که در اواسط قرن ۱۹ام ساخته شد، شکلی گوه مانند دارد و در خیابانی قرار دارد که هنوز هم در آن شنبه بازار بر پا می‌شود.

۷- تیرپگ مینیدد

این کلبه محلی که در اوایل قرن ۱۹ام ساخته شده، در کنار جاده اصلی قرار دارد اما در خلنگ زاری دور افتاده و ترد شده. این بنای فروتن و افتاده دیوارهایی از قلوه سنگ و سقفی تخته سنگی دارد! این کلبه تنها از ۲ اتاق تشکیل شده است.

۸- برد گراو

این خانه در اوایل قرن ۱۹ام ساخته شده است و به خاطر آنکه ماری آن ایوانز، که به نام جورج الیوت شناخته می‌شود (رمان نویس، شاعر، روزنامه نگار، مترجم و یکی از نویسندگان انگلیسی برجسته دوره ملکه ویکتوریا است) در سال ۱۸۴۱ در سن ۲۱ سالگی به آن نقل مکان کرد، معروف شده.

۹- کلبه‌های باغ استونی رود

در این باغ در حدود ۸ کلبه کوچک تابستانی وجود دارد.

۱۰- راه آهن مسافر خانه

این بنا در سال ۱۸۳۷ ساخته شد.

۱۱- تراس شاهی

تنها تراس گرجستانی باقی مانده در شهر در سال ۱۷۹۰ ساخته شد. این بنا تا سال ۱۸۰۴ صرفا یک تراس بود تا آنکه پرنسس کارولین در آن اقامت کرد.

۱۲- نیو آرک بورس ذرت

از این بنای بورس ذرت عجیب و غریب ایتالیایی بزرگ، بعد از آنکه تجارت ذرت متوقف شد، استفاده های مختلفی از تئاتر گرفته تا سالنی برای بازی بینگو و رستوران و کافه شد. اما حالا مدت ها است که خالی مانده است.

۱۳- د لایمز

این بنای حالا متروک شده در اوایل قرن ۱۹ام ساخته شد. این بنا دهه‌‌ها است که خالی، متروک و خراب است. این ساختمان در یکی از اصلی ترین مسیرهای شهر جای گرفته است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید