زیارت نصرانی سیاه

مانیل، پایتخت فیلیپین، در این هفته شاهد راهپیمایی صدها هزار نفر از پیروان مذهب کاتولیک دین مسیحیت بود که در مراسم ۲۲ ساعته زیارت پیغمبر بزرگ خود شرکت کردند.

در این راهپیمایی، مردان و زنان کاتولیک‌ با پای برهنه در حالی که یک نماد قدیمی عیسی مسیح (ع) را که متعلق به قرن‌ها پیش است در خیابان‌ها می‌گرداندند. طرفداران آیین مسیحیت و دوستداران پسر مریم مقدس برای زیارت این تندیس از دوش یکدیگر بالا می‌روند تا مجسمه سیاه رنگ را ببوسند یا تکه‌هایی از لباس‌هایشان را به مجسمه بمالند.

نصرانی سیاه (Black Nazarene) مجسمه آبنوسی عیسی مسیح (ع) است که در سال ۱۶۰۶ به فیلیپین آورده شده. مردم فیلیپین بر این باورند که این این مجسمه قدرت معجزه‌کننده‌ای دارد.

۰۰

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید