با اولین ویرایش مخصوص بنتلی فلایینگ اسپر آشنا شوید!

مدل تماماً جدید فِلایینگ اِسپِر از کمپانی بنتلی که به تازگی و در ماه گذشته رونمایی شد، ویرایش مخصوص جدیدی را به خود اختصاص داده است.

رونمایی‌های متعدد کمپانی بنتلی از مدل‌های ویرایش مخصوص به نظر به یک رویداد هفتگی بدل شده و به عقیده‌ی ما از آنجاییکه تمامی مدل‌های این خودرو ساز خاص خواهند بود کلمه‌ی “خاص” یا “Special” در برهه‌ای از زمان معنی خود را نزد مشتریان از دست خواهد داد.

با این وجود این ویرایش‌های مخصوص بسیار دوست داشتنی بوده و جدید‌ترین نمونه‌ی آن که بنتلی فلایینگ اسپر First Edition نام گذاری شده، اولین نمونه‌ از این خودرو است که در مراسم افتتاحیه‌ی Midsummer Party در Picozzi’s Villa Dorane، در بیست و چهارم ماه جولای و با هدف اختصاص به خیریه به حراج گذاشته خواهد شد.

کمپانی بنتلی این موضوع را در مراسم AIDS Foundation Gala التون جان معرفی کرد و همچنین اعلام نمود که تمامی درآمد حاصل از فروش این خودرو به سازمان خیریه‌ی این ستاره‌ی پاپ اعطا خواهد شد.

از آنجاییکه خریدار این خودرو شانس همکاری در طراحی ویرایش مخصوص First Edition با تیم طراحی بنتلی را خواهد یافت، خودرویی که در تصویر مشاهده می‌کنید یک مدل پیش از تولید محسوب می‌شود.

مدل‌های First Edition تنها طی دوازده ماه نخست تولید مدل فلایینگ اسپر قابل دسترس خواهد بود و در نتیجه مشتریان این برند برای خرید یکی از این ویرایش‌های خاص یکسال زمان خواهند داشت.

این ویرایش خاص از ویژگی‌های منحصر به فردی نظیر یک نشان بر روی بدنه و قسمت جلو خودرو، پرچم انگلستان همراه با عدد یک در مرکز پرچم، نشان‌های بالدار دوخته شده در پشتی‌های سر، پنل فلزی مخصوص First Edition در قسمت ورودی درب، و چرخ‌های آلیاژی Mulliner Driving Specification 22 اینچی برخوردار خواهد برود.

در زیر کاپوت این خودرو موتور ۶٫۰ لیتری W12 توربو دو قلو به کار رفته در مدل فلایینگ اسپر بدون تغییر باقی مانده است که از آنجاییکه این موتور قادر به تولید ۶۲۶ اسب بخار قدرت و ۶۶۴ پوند فوت گشتاور بوده و این میزان قدرت از طریق یک سیستم انتقال قدرت دو کلاج هشت سرعت به چرخ‌ها منتقل می‌شود، این موضوع خبر خوشحال کننده‌ای محسوب می‌گردد.

این خودرو همچنین برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل در ساعت یا در حدود صد کیلومتر در ساعت از حالت سکون به تنها ۳٫۶ ثانیه زمان نیاز داشته و علاوه بر این قادر خواهد بود تا حداکثر به سرعت ۲۰۷ مایل بر گالن نیز برسد.

به احتمال زیاد اولین مدل ویرایش فلایینگ اسپر First Edition با قیمت بسیار بالایی به فروش خواهد رسید (که درآمد حاصل به خیریه اعطا خواهد شد) اما مابقی مدل‌های این ویرایش خاص احتمالاً کمی گران‌تر از یک مدل معمولی قیمت گذاری شوند که جزئیات قیمت گذاری آن هنوز به طور رسمی منتشر نشده است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید