جنگل‌های بارانی مخفی شده در قلب آتشفشانی در آفریقاعکس

جنگل‌های بارانی مخفی شده در قلب آتشفشانی در آفریقا

گروهی از دانشمندان از یک کوه آتشفشانی خاموش در آفریقا بالا رفتند و صحنه‌ای که با آن مواجه شدند باور نکردنی بود.

 

۱- قسمت غربی کوه لیکو ۷۰۰ متر از دشت اطرافش ارتفاع دارد. گوه‌هایی که مانند این کوه تنها سر از زمین برمی‌آورند اینسلبرگز نامیده می‌شوند. این منطقه کوه‌هایی از این دست زیاد دارد اما هیچ کدام از آنها مانند لیکو بکر نبوده است.

۲- در ابتدا دو نفر از گروه از کوه بالا رفتند و راه را برای بقیه اعضا هموار کردند.

۳- در این عکس جولیان لینز و مایک رابرتسون را می‌بینید. این دو پروفسور به وسیله تجهیزات سنتی کوهنوردی از کوه لیکو بالا می‌روند.

۴- این گروه راه خود را از میان جنگل ژولیده و تار عنکبوت‌ها، به جلو باز می کند. هیئت اعزامی سیمون ویلکوک و گابریل بیتن کورت در حال رد شدن از جنگل بالای کوه لیکو هستند. صخره‌ای به طول ۱۲۵ متر، باران، راه صعب العبور و سختی گذشتن از جنگل در هم پیچیده‌ای که کسی تا به حال آن را نپیموده، گذشتن از میان این راه و اکتشاف این منطقه را سخت می‌کنند.

۵- کوهنوردان نه تنها باید وسایل، تجهیزات و افراد را از صخره‌ها و مسیرهای سخت عبور دهند، بلکه باید در حین سفرشان اطلاعات هم جمع کنند. در اینجا مایک رابرتسون را می‌بینید که در حال کمک به بیولوژیست آنا گلدیس برای جمع آوری نمونه مدفوعی است که شبیه به مدفوع بز جنگلی است.

۶- آنا گلدیس بیولوژیستی است که در آزمایشگاه ویلسون کار می‌کند. او یک موش هنوز ناشناخته را که در نزدیگی جنگل سونون پیدا کرده در دست گرفته است.

۷- یک عنکبوت خرچنگی در کوه لیکو. تیم در حال عبور از جنگل مدام با تارهای بافته شده عنکبوت‌ها برخورد می‌کردند و آنها را پاره می کردند اما عنکبوت‌ها می‌توانند دوباره تارهای جدیدی ببافند. بر خلاف قیافه عجیب و غریب و شیطانی عنکبوت خرچنگی، این عنکبوت ضرری برای انسان‌ها ندارد. البته عنکبوت خرچنگی سم دارد اما قطعات دهانی آن برای خوردن انسان مناسب نیست به همین دلیل تیم آن را بی‌ضرر تشخیص داد.

۸- باور نکردنی است اما همانطور که می‌بینید این یک لارو است و چند وقت دیگر به پروانه تبدیل می‌شود! ضمائم دراز و پر مانند آن به او برای استتار و دفاع از خود کمک می‌کنند.

۹- بیل بزن، بیل بزن! این دکتر سیمون ویلکوک از دانشگاه بنگور است که در حال آماده کردن بستری برای تست است.

۱۰- لارو پروانه‌ها به طور اتفاقی بر سر بستر تست می‌افتند. تمام بستر های تست از خاک همین منطقه آماده شده اند و سچس بعد از اتمام کار جایگزین خواهند شد تا جنگل دوباره به حالت اولیه خود بازگردد.

۱۱- پروفسور جولیان بایلیس برای کار گذاشتن یک تله پروانه آماده می‌شود.

۱۲- حضور این قورباغه، که خیلی خوشحال هم به نظر نمی‌رسد، در جنگل‌های بارانی کمی مرموز است چرا که این گونه از قورباغه جنگل‌های خشک را دوست دارد.

۱۳- بقایای یک گلدان شکسته که به صورت وارونه درون خاک قرار گرفته. اول گمان شد که یک سنگ خیلی گرد است اما با بررسی دقیق تر مشخص شد که یک گلدان است. تیم گلدان را درست در جایی که آن را پیدا کرده بود قرار داد تا بعدا سفالگری در منطقه را بررسی شود.

۱۴- یک جانور دوزیست شبیه به مار. این جاندار که ۲۴ سانتی متر طول داشت در نزدیکی چادر دانشمندان پیدا شد. دانشمندان حدس زدند این جاندار در نتیجه ارتعاشات زمین به سطح آن آمده است.

۱۵- ونسا مورگانا زیست شناسی از موزه تاریخ طبیعی موزابیک است. او در حال بررسی ماهی‌هایی است که از رودخانه کوه لیکو جمع آوری کرده. ونسا به خصوص به ماهی‌های راه راه علاقه مند است.

۱۶- کوهنورد دیگری در طی سفر با دانشمندان همراه بود، یک راموفون.

۱۷- در بالای کو لیکو جاناتان تیمبرلیک از باغ سلطنتی در حال اندازه گیری قطر تنه درخت است. پروفسور فیل از دانشگاه یورک تلاش می‌کند با تعیین نوع جنگل، پوشش، تراکم و عمق آن معماهایی مانند سن این جنگل را حل کند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید