گشتن لندن در یک روز!

اگر تنها یک روز برای گشتن لندن فرصت دارید، این بهترین برنامه‌ای است که می‌توانید داشته باشید! اگر هم فکر نمی‌کنید حالا حالاها گذرتان به لندن بیافتد، بد نیست سری به این مطلب زده و بازدیدی تصویری از جاذبه‌های لندن داشته باشید!

لندن پایتخت همیشه ابری انگلستان جاذبه‌های زیاد و نابی برای ارائه به شما دارد. در این شهر کلیسای جامع سنت پل، صومعه وست مینستر و موزه انگلیسی (بریتانیایی) را خواهید دید. در این برنامه فشرده یک روزه سعی شده تا بهترین استفاده را از زمان کمی که دارید ببرید. در بین گشت و گذارهاتان در شهر فرصتی پیدا کنید تا مردم هم گفتگو کنید. مردم کشورهای مختلف رفتاری خیلی دوستانه‌تر از آن چیزی که فکرش را بکنید، دارند.

ساعت ۹ صبح: کلیسای جامع سنت پل (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

کلیسای جامع سنت پل

این کلیسای جامع یکی از شاخص‌ترین دیدنی‌های شهر است و توسط کریستوفر ورن طراحی شد و کار ساختش ۳۶ سال طول کشید و سرانجام در سال ۱۷۱۱ افتتاح شد. ۵ کلیسای دیگر هم ، در محلی که این کلیسا بنا شده، از قبل وجود داشتند که اولین آنها در سال ۶۰۴ بعد از میلاد ساخته شد. کلیساهای قبلی سه بار به وسیله آتش تخریب شدند و دوباره ساخته شدند و ساختمانی که ما امروز می‌بینیم بعد از آتش بزرگ لندن که در سال ۱۶۶۶ به وقوع پیوست، ساخته شد. کلیسا بر روی تپه لودگیت ساخته شده است که مرتفع ترین نقطه شهر است. این کلیسا اقامتگاه اسقف لندن است. از میان رویدادهای بزرگی که در این کلیسا برگزار شده می‌توان به مراسن تدفین وینستون چرچیل و عروسی پرنس چارلز و پرنسس دیانا اشاره کرد.

ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه صبح: مجلس نمایندگان و بیگ بن (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

مجلس نمایندگان و بیگ بن

عموما به این ساختمان به عنوان مجلس نمایندگان اشاره می‌شود اما در واقع قصر وست مینستر نام دارد. این بنا در ساحل رودخانه تمز بنا شده و مکانی است که مجلس لردان انگلیس و مجلس عوام گرد هم می‌آیند. جایی که امروزه قصر وست مینستر در آن بنا شده در واقع مکانی است که در قرن هشتم کلیسای ساکسون که به نام وست مینستر نامیده می‌شد، قرار داشت. در قرن دهم سلطنت علاقه خاصی به این مکان پیدا کرد و زمانی که ادوارد در سال ۱۰۴۲ به قدرت رسید دربارش را به این مکان منتقل کرد.

ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه صبح: صومعه وست‌مینستر (مدت زمان بازدید: ۳۰ دقیقه)

صومعه وست‌مینستر

این عمارت مذهبی جایی است که پادشاهان انگلیس تاجگذاری می‌کنند و همچنین مراسم تدفین آنها هم در اینجا برگزار می‌شود. این مکان در واقع جایی برای دعا و نیایش خانواده سلطنتی بوده. صومعه درست در کنار مجلس نمایندگان، در کنار رودخانه تمز بنا شده است. این ساختمان در سال ۶۱۶ بنا شد و در ابتدا به عنوان یک معبد از آن استفاده می‌شد.

ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه پیش از ظهر: اتاق‌های جنگ چرچیل (مدت زمان بازدید: ۴۵ دقیقه)

اتاق‌های جنگ چرچیل

اتاق‌های جنگ چرچیل یکی از پنج شاخه شناخته شده موزه‌ جنگ امپریل هستند. موزه کابینه اتاق‌های جنگ، بنایی زیر زمینی که در طول جنگ جهانی دوم توسط مرکز فرماندهی دولت بریتانیا از آن استفاده می‌شد را نشان می‌دهد.

ساعت ۱۲:۲۵ دقیقه ظهر: میدان ترافالگار (مدت زمان بازدید: ۱۵ دقیقه)

میدان ترافالگار

میدان ترافالگار یک تقاطع  پر رفت و آمد در مرکز لندن است. ترافالگار میدانی بزرگ است که در مرکز آن رویدادهای مهم و جشن های لندن برگزار می‌شود. در بین قرن چهاردهم و هفدهم از این میدان به عنوان حیاط طویله سلطنتی قصر وایت هال استفاده می‌شد. در قرن هجدهم زمانی که طویله سلطنتی از میان رفت جان ناش شروع به طراحی خیابانی کرد که تقاطع چارینگ و محله پرتلند را به هم وصل کند. خیابانی که او طراحی کرد دارای میدانی بزرگ در محل قبلی طویله سلطنتی شد و در سال ۱۸۳۰ میدان نام امروزی خود را گرفت.

ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه ظهر: گالری ملی (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

گالری ملی

در این موزه می‌توانید کلکسیون نقاشی‌های قرن ۱۳ تا ۱۹ اروپای غربی را ببینید. درهای موزه اولین بار در سال ۱۸۲۴ در طول سلطنت شاه جورج باز شد. او موزه را در خانه سابق یک بانکدار روسی تاسیس کرد و با خرید خانه مجموعه آثار هنری او را هم خرید؛ ۳۴ نقاشی که بخش مرکزی کلکسیون موزه جدید را تشکیل می‌دادند.

ساعت ۱:۵۰ دقیقه ظهر: موزه حمل و نقل (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت)

موزه حمل و نقل

در دهه ۱۹۲۰ شرکت عمومی اتوبوس لندن تصمیم گرفت یک موتوربوس و دو عدد اتوبوس اسبی را نگهداری کند تا نسل های آینده قدر تکنولوژی نوین و راحتی که دارند را بدانند. بنابر این موزه حمل و نقل لندن به وجود آمد.

ساعت ۳ بعد از ظهر: موزه بریتانیایی (موزه انگلیسی) (مدت زمان بازدید: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

موزه بریتانیایی

این موزه ۲۵۵ سال است که درهای خود را به روی عموم باز کرده است. کلکسیون‌های درون موزه بیش از ۲ میلیون سال از تاریخ انسان را به نمایش می‌گذارند و بالغ بر ۸ میلیون قطعه در این موزه جای گرفته است. موزه آثاری از مصر و سودان، یونان، رم، خاورمیانه، اروپا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکا را در خود جای داده. آثار موز شامل نقشه ها، آثار چاپی، مدال‌ها، سکه، آرشیوها و کتابخانه ها و … است. تعدادی از کشورها ادعا کردند که بعضی آثار موجود در این موزه متعلق به آنها است، البته صحبت بر سر آثاری است که از کشورهای مستعمره‌ سابق بریتانیا به اینجا آورده شده است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید