iPhone 8: هر آنچه درباره روز رونمایی، مشخصات و قیمتش می‌دانیم – بخش دوم

نویسنده:

۱۱:۱۲:۰۶

دهمین سالگرد اولین iPhone نیز آمد و رفت، حال اگر اپل بخواهد مطابق با برنامه همیشگی خود عمل کند، ما تنها ۶۰ روز با رونمایی iPhone  بعدی فاصله خواهیم داشت.

نمایش iOS 11

در WWDC اپل نسخه بعدی سیستم عامل موبایل خود را با نام iOS 11 معرفی کرد و با این کار راهنمایی‌هایی را در رابطه به روند iPhone بعدی ارائه کرد. در تلفن همراه نسل بعدی، می‌توانیم به‌روزرسانی‌هایی که Siri را باهوش‌تر و کارآمدتر کند؛ امکانات و طرح‌بندی جدیدی برای صفحه قفل، App Store و Control Center و یک نرم‌افزار واقعیت افزوده که واقعیت  مجازی را بر روی دنیای واقعی قرار می‌دهد را انتظار داشته باشیم.

 دوربین‌های مجازی و واقعیت افزوده

بسیاری از تصاویر لو رفته نشان می‌دهند که iPhone 8  دارای دو دوربین است که به صورت عمودی تنظیم شده‌اند و دارای یک فلش LED در بین خود هستند. به گفته Korea Economic Daily، شرکت LG تکنولوژی تشخیص چهره سه بعدی را که می‌تواند برای شناسایی بیومتریک استفاده شود را فراهم می‌کند. این امکان مانند شناساگر لمسی است اما برای شناسایی به جای اثرانگشت است صورت استفاده می‌کند. اگر iPhone 8 همراه با سنسورهای سه بعدی LG ارائه شوند می‌توانند امکان واقعیت افزوده را نیز پشتیبانی کنند.

بزرگ‌ترین به‌روزرسانی احتمالی

به نظر می‌رسد که حداقل یکی از iPhone های جدید دارای نمایشگر OLED خواهد بود. (به نظر می‌رسد که iPhone 7S و iPhone 7S Plus همچنان از LCD های موجود استفاده خواهند کرد.)

یک پنل OLED خمیده می‌تواند قابلیت بزرگ جدیدی برای iPhone باشد (با این که سامسونگ سال‌هاست که از این قابلیت استفاده می‌کند.) به گفته Bloomberg نمایشگر iPhone 8  تقریباً کل جلوی گوشی را پوشانده است و Kuo می‌گوید این گوشی بزرگ‌ترین نسبت صفحه نمایشگر به بدنه را در بین تلفن‌های همراه دارا خواهد بود.

این تکنولوژی صفحه نمایشگر جدید همان دلیلی است که می‌تواند تاریخ رونمایی را به تعویق اندازد.

آینده دکمه Home

آقای Kue بر این نظر است که iPhone 8 دارای دکمه Home مجازی است و از شناساگر لمسی پشتیبانی نخواهد کرد. شایعاتی مبنی بر انتقال این دکمه به پشت تلفن همراه وجود دارد که منبع آن تصاویر لو رفته در سایت چینی Weibo و همچنین در توئیتر توسط Apple leaker Sonny Dickson است. یک شرکت تحلیلگر احتمال می‌دهد که اپل این دکمه را در پشت iPhone قرار خواهد داد. همچنین اپل می‌تواند همانند کاری که سامسونگ در گلکسی S8 انجام داد، کاملاً این دکمه هم را کنار بگذارد.

آیا شناساگر لمسی مشکلی خواهد بود که سایر چیزها را تحت تأثیر قرار دهد؟

 هفته گذشته Qualcomm تکنولوژی سنسور اثرانگشت زیر صفحه نمایشگر خود را در تلفن همراه Vivo در کنگره جهانی تلفن همراه در شانگهای رو نمایی کرد. پس از نظر تئوری و عملی این کار امکان‌پذیر است. و بر اساس چندین گزارش اپل شناساگر لمسی خود را درون صفحه نمایشگر قرار داده است. ظاهراً ساخت ترکیبی دکمه Home مجازی و اسکن‌کننده نوری اثرانگشت، چالش تکنیکی بزرگی بوده است. همچنین اپل انتخاب‌های دیگری از جمله انتقال شناساگر لمسی به پشت صفحه، حذف شناساگر لمسی و همچنین تأخیر در رونمایی از iPhone 8  را دارد.

شایعاتی در رابطه با قاب آن

به احتمال زیاد ما iPhone را تا چند ماه آینده نخواهیم دید، اما با این وجود تولیدکنندگان لوازم جانبی شروع به گرفتن سفارش برای محافظه صفحه و بنده آن کرده‌اند. اگرچه سازندگان غال با مشخصات را اشتباهاً منتشر می‌کنند اما این قدم می‌تواند نشانگر آن باشد که اپل طراحی نهایی خود را به انجام رسانده است.

تصاویر بسیاری از قالب‌ها منتشر شده است که iPhone 8 جدید را از نظر ابعاد مابین iPhone 7 و ۷ Plus قرار می‌دهد. همچنین بر اساس شایعات، نمایشگر iPhone 8 به صورت لبه تا لبه خواهد بود که از این نظر قابل مقایسه با ۷ Plus خواهد بود.

به گفته Bloomberg بر اساس یکی از نمونه‌های اولیه اپل، این گوشی توسط ترکیبی از شیشه منحنی و فلز زد زنگ ساخته شده است. این موضوع شایعات قبلی مبنی بر احتمال جایگزین کردن آلومینیوم سنتی استفاده در طراحی‌های اپل با بدنه‌ای از شیشه و استیل را تأیید می‌کند. شایعات قبلی در رابطه با احتمال وجود بدنه‌ای سرامیکی از بین رفته است.


iPhone 8: هر آنچه درباره روز رونمایی، مشخصات و قیمتش می‌دانیم – بخش اول


برگرفته از
cnet
لینک کوتاه

دیدگاه