حرکت یوگایی که عوارض نشستن طولانی‌مدت را از بین می‌برد

نویسنده:

۰۱:۳۸:۴۵

در ویدئویی که می‌بینید، مربی یوگای مرکز تخصصی Udaya، به شما نشان می‌دهد که چگونه یک حرکت یوگا را انجام دهید که برای از بین بردن فشار موجود در قسمت پایین کمر مناسب است. اگر مدت زیادی را به صورت نشسته می‌گذرانید، فشار زیادی به بخش پایین کمر وارد می‌شود و مشکلات متعددی برای بدن ایجاد می‌گردد. اگر نتوانستید در بار اول، این حرکت را کامل انجام دهید، نگران نباشید.

برای انجام حرکت به یک نوار بندی نیاز دارید. روی کمر دراز بکشید و یک پای خود را بالا بیاورید. نوار را روی کف پا و در قسمت میانه آن قرار دهید. سپس با دست‌های خود که در حالت کشیده قرار گرفته‌اند، دو سمت نوار را بگیرید و به حالت کشیده نگه ‌دارید. نکته مهم در این حرکت، صاف بودن پا و دست‌ها است. در حین انجام این حرکت نفس عمیق بکشید. پس از حدود ۳۰ ثانیه، این حرکت را با پای دیگر انجام دهید. در سری دوم حرکت، پای دیگر را که در حالت خم نگه داشته بودید، به آرامی دراز کنید. چند نفس عمیق بکشید و کشش را در کمر خود احساس نمایید. این حرکت را نیز برای پای دیگر تکرار کنید. در نهایت هر دو پا را خم کرده و زانوهایتان را بغل کنید و کمی به سمت راست و چپ غلت بزنید. بعد خود را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. سپس به صورت چهارزانو بنشینید.
 


 
برگرفته از
یوگا
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “حرکت یوگایی که عوارض نشستن طولانی‌مدت را از بین می‌برد”
  1. در زندگی امروزی که همه کارها روی صندلی وبصورت نشسته انجام میشود انجام این حرکات بسیار موثر است قابل ذکر است که من بعلت داشتن درد دیسک کمر مشابه این حرکت را انجام میدادم که باعث ارامش میشود