چطور شکلات بخوریم و چاق نشویم؟!

نویسنده:

۱۱:۳۸:۳۰

این ادعا که شکلات بخوریم بدون این که وزنمان اضافه شود با توجه به حجم عظیم چربی و شیرینی که در هر تکه از شکلات وجود دارد ممکن است تنها یک حقه به نظر برسد. اما با پیروی از راهکارهای زیر می‌توانید طعم دلخواه خود را بچشید؛ بدون اینکه نگران اضافه وزن باشید.

سعی کنید به جای شکلات‌های شیرین، شکلات تلخ با شیر اضافی بخورید. شکلات سفید (شیری) هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد. شکلات تلخ خواص سلامتی بسیاری از جمله کاهش فشار خون دارد. به علاوه، با خوردن شکلات تلخ و چشیدن طعم غنی آن مطمئن باشید به رضایت کامل خواهید رسید.

شکلات را در حد اعتدال بخورید و از افراط در خوردن شکلات و در کل شیرینی‌جات بپرهیزید. خوردن چند تکه شکلات در روز باعث اضافه وزن نمی‌شود اما قطعاً خوردن یک بسته کامل در هر روز اضافه وزنی بیش از آنچه تصورش را بکنید به دنبال خواهد داشت.به جای جویدن تکه‌های شکلات، صبر کنید شکلات در دهانتان آب شود سپس آن را بخورید. این کار باعث می‌شود طعم غنی شکلات مدت بیشتری در دهانتان باقی بماند. در نتیجه، بعد از خوردن چند تکه کوچک احساس سیری خواهید کرد.

سعی کنید خوردن روزانه شکلات خود را در کنار یک رژیم صحیح و انجام تمرینات روزانه منظم داشته باشید. اگر در هفته ٣ تا ۵ روز را کار می‌کنید، خوردن روزانه مقدار مشخصی از شکلات موجب اضافه وزن نخواهد شد.

نکته‌ها و هشدارها

سعی کنید سایر شیرینی‌جاتی که معمولاً می‌خورید را با شکلات تلخ جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر به طور معمول یک برش کیک یا یک کاسه بستنی برای دسر می‌خورید، تمام آنها را کنار بگذارید و به جای آن یک یا دو تکه شکلات تلخ بخورید.

خواص سلامتی شکلات تلخ را بهانه‌ای برای خوردن مقدار بیشتری از آن نکنید. فراموش نکنید شکلات همچنان یک خوراکی چاق‌کننده است. پس خوردن بی‌رویه آن قطعاً باعث اضافه وزن خواهد شد.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه