کیا نیرو برقی ۲۰۱۹: گران‌تر از آنچه که تصور می‌‌شد!

کمپانی کیا برای سال ۲۰۱۹ به اصلاح مدل کراس اور سایز کوچک خود یعنی مدل نیرو پرداخته که این اصلاحات لازم شامل بهبود پکیج‌های ارائه شده و طراحی خارجی زیبا‌تر می‌شود.

کیا نیرو هنوز هم خودرویی خیره کننده به شمار نمی‌رود اما این در حالیست که این موضوع هرگز ماموریت کیا نیرو نبوده است.

در عوض این خودرو یک کراس اور ارزان قیمت بوده که به خوبی از عهده‌ی هر کاری برمی‌آید. با این وجود شاید دیگر نتوان ارزان قیمت بودن را نقطه‌ی قوت این کراس اور برقی دانست.

کمپانی کیا به تازگی جزئیات قیمت گذاری مدل تمام برقی نیرو ۲۰۱۹ را اعلام کرده و این خودرو در کمال تعجب دارای بیشترین قیمت پایه در میان تمامی مدل‌های برقی کمپانی کیا یا هیوندا می‌باشد.

به علاوه این احتمال وجود دارد که مدل برقی باز طراحی شده و پیش رو Soul با قیمتی ارزان‌تر به بازار عرضه شود.

ارزان‌ترین کیا نیرو ۲۰۱۹ که می‌توانید بخرید ورژن EX آن است که قیمت آن از ۳۹٫۴۹۵ دلار آغاز می‌گردد.

با در نظر گرفتن اعتبار مالیاتی فدرال برای خودرو‌های برقی، این قیمت به ۳۱٫۹۹۵ دلار کاهش می‌یابد.

شروع قیمت ورژن برتر این خودرو یعنی نیرو EX Premium برابر با ۴۴٫۹۹۵ دلار برآورد شده که با احتساب اعتبار مالیاتی فدرال این رقم به ۳۷٫۴۹۵ دلار نزول پیدا می‌کند.

به عنوان مقایسه هر دو ورژن ذکر شده از کیا نیرو ۲۰۱۸ به ترتیب معادل ۳۸٫۵۰۰ و ۴۴٫۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده بودند.

با این حال این اعداد و ارقام و بخصوص قیمت پایه‌ی این خودرو کمی تعجب برانگیز است.

به عنوان مقایسه قیمت هیوندا کونا Electric 2019 از ۳۷٫۹۹۵ دلار آغاز می‌شود که با در نظر گرفتن اعتبار مالیاتی فدرال این رقم به ۳۰٫۴۹۵ دلار می‌رسد.

این قیمت ۱۵۰۰ دلار کم‌تر از قیمت تعیین شده برای مدل برقی نیرو می‌باشد اما باید توجه داشت که هیوندا کونا در مقایسه با مدل نیرو کمی کوچک‌تر است، اگرچه شعاع حرکتی ۲۵۸ مایلی کونا نسبت به شعاع حرکتی ۲۳۹ مایلی نیرو برتری دارد.

هیوندا کونا برقی بر روی کاغذ به نظر معامله‌ی بهتری نسبت به کیا نیرو به نظر می‌رسد.

در صورتیکه قصد خرید یک خودرو برقی جدید و مقرون به صرفه دارید باید گفت که شورولت بولت با قیمت ۳۷٫۴۹۵ دلار هنوز دارای ارزان‌ترین قیمت پایه موجود در بازار کنونی می‌باشد.

با این حال از آنجاییکه کمپانی جنرال موتورز سهم اعتبار مالیاتی کامل ۷۵۰۰ دلاری را از دست داده خریداران محصولات این کمپانی تنها مشمول اعتبار مالیاتی ۳۷۵۰ دلاری می‌شوند.

از این گذشته کمپانی شورولت به منظور جبران سهم از دست رفته‌ی این شرکت در زمینه‌ی اعتبارات مالیاتی هنوز قیمت مدل بولت را کاهش نداده است.

با کمی محاسبه متوجه می‌شوید که با توجه به اینکه اعتبار مالیاتی محصولات کمپانی جنرال موتورز به نصف رسیده در حال حاضر خرید شورولت بولت به واقع گران‌ قیمت‌تر تمام خواهد شد.

در حالیکه کیا نیرو برقی ۲۰۱۹ هنوز هم یک اتومبیل برقی همه کاره به شمار می‌رود، هم اکنون با یک رقابتی داخلی از سوی خودرو برند همتای خود یعنی هیوندا کونا برقی مواجه است.

خرید این خودرو همچنین در حدود هزار دلار گران‌تر از مدل سال ۲۰۱۸ خود تمام خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید