خودرو‌هایی که بی‌صبرانه در انتظار حضورشان در نمایشگاه خودرو پکن هستیم!

تنها چند زمینه در اقتصاد جهانی وجود دارد که به اندازه‌ی صنعت خودرو واضح و آشکار باشد.

برای بیشتر کمپانی‌های خودرو ساز، چین مهم‌ترین بازار در جهان به شمار می‌رود. ثروت نو ظهور و همچنین جمعیت ۱٫۵ میلیارد نفری این کشور منجر به ایجاد یک بازار خودرو پر رونق شده است. حتی عواملی مانند عدم قطعیت اقتصادی،‌ چالش‌های زیست محیطی، و زیر ساخت‌های تحت فشار نیز توانایی سرد کردن این شور و حرارت را نخواهند داشت.

به همین دلیل است که نمایشگاه خودرو پکن به عنوان تکیه گاهی مستحکم برای آغاز فصل نمایشگاه‌های خودرو ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ انتخاب شده است. نمایشگاه خودرو پکن امسال ترکیبی از خودرو‌های کانسپت آینده گرایانه و خودرو‌های مختص سواری روزانه از برند‌هایی مانند BMW، بویوک، اینفینیتی، لکسوس، مرسدس بنز، میباخ، نیسان،‌ فولکس واگن،‌ ولوو، و‌ پولستار خواهد بود.

با در نظر داشتن سیاست جدید کشور چین مبنی بر تمرکز بر روی خودرو‌های فاقد سیستم احتراق داخلی می‌توان حضور قدرتمند خودرو‌های برقی در این نمایشگاه‌ را پیش بینی نمود. نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۱۸ از تاریخ ۲۹ آوریل تا ۴ مه در مرکز نمایشگاه بین المللی چین به روی عموم باز خواهد بود.

دو دهه‌ی پیش، چین برند بویوک را از زباله دانی کمپانی جنرال موتورز نجات داد. کمپانی بویوک اکنون یکی از محبوب‌ترین برند‌های لوکس پایه در آمریکا به شمار می‌رود. در نمایشگاه خودرو پکن امسال شاهد رونمایی جهانی از مدل اینسپایر (Enspire) این برند خواهیم بود. این خودرو یک کانسپت کراس اور تمام برقی با محدوده برقی ۳۷۰ مایلی می‌باشد.

همچنین در این نمایشگاه از کانسپت Vision Mercedes Maybach Ultimate Luxury نیز به صورت جهانی پرده برداری خواهد شد. همانطور که از نام این کانسپت پیداست، این خودرو کراس اور کمپانی میباخ با خروجی قدرت ۷۵۰ اسب بخاری خود به گونه‌ای طراحی شده تا حرف آخر را در بخش خودرو‌های لوکس تمام برقی زده باشد.

اما اگر به دنبال خودرو مرسدس بنزی هستید که بتوانید در نمایشگاه‌های فروش خودرو بخرید، مدل سدان A Class با فاصله طولی بیشتر گزینه مناسبی خواهد بود. مدل A Class L ساخت چین که در همین نمایشگاه معرفی خواهد شد دارای فضای پای بیشتری بوده و بکار بردن این خودرو به همراه یک راننده شخصی به جذابیت آن خواهد افزود.

انتظار می‌رود کمپانی لکسوس نیز از نسل هفتم سدان لوکس خود یعنی مدل ES که بسیاری در انتظار آن بوده‌اند، رونمایی کند.

کمپانی اینفینیتی اعلام کرده است که این شرکت، پلتفرم خودرو برقی کاملاً جدیدی را که در چین ساخته خواهد شد عرضه می‌کند.

کمپانی ولوو در نظر دارد تا از کانسپت جدید خود با نام S90 Ambience در این نمایشگاه رونمایی کند. این خودرو در ظاهر به ورژن معمولی مدل S90 شباهت دارد.

اما در داخل، این خودرو یک لیموزین لوکس مجهز است که دارای سقفی تنظیم پذیر با تم‌هایی مانند شفق شمالی می‌باشد.

شرکت پولستار که شاخه پرفورمنس کمپانی ولوو به شمار می‌رود از خودرو برقی پرفورمنس بالای خود یعنی مدل Polestar 1 در این نمایشگاه رونمایی خواهد کرد.

برای مدت‌هاست که کمپانی فولکس واگن یکی از خودرو سازان برجسته در چین به شمار می‌رود. این کمپانی در نمایشگاه خودرو پکن امسال از ورژن جدید سدان پرفروش خود یعنی مدل Lavida که تنها در چین به فروش خواهد رسید…

… و مدل شاسی بلند جدید Touareg رونمایی خواهد نمود.

کمپانی نیسان از مدل شاسی بلند خود یعنی مدل Terra که در چین طراحی و ساخته شده است پرده برداری می‌کند.

مدل جدید M2 Competition 405 اسب بخاری کمپانی BMW نیز در پکن رونمایی جهانی خواهد شد.

این در حالیست که مدل کراس اور X4 رونمایی آسیایی خود را در این نمایشگاه تجربه خواهد نمود.

رونمایی از هایپر خودرو کمپانی مک لارن یعنی مدل Senna در کشور چین نیز در همین نمایشگاه صورت خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

Leave a Reply