باارزش‌ترین خودرو‌های کامپکت در سال ۲۰۱۹ از نگاه یو اس نیوز! (قسمت اول)

تمامی خریداران خودرو به دنبال معامله‌ی پرسود هستند اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا فدا کردن کیفیت را می‌توان معامله‌ای سودمند دانست؟

در بازار امروز خودرو مدل‌های زیادی هستند که ترکیب کاملی از کیفیت و ارزش را ارائه می‌دهند، بنابراین تنها باید بدانید که چه چیزی را دنبال کنید.

عنوان ارزشمند‌ترین خودرو کامپکت ما به گونه‌ای طراحی شده تا به شناسایی بهترین ترکیب میان کیفیت و ارزش بپردازد.

ما بر اساس رتبه بندی‌های خود که نقد و بررسی‌های تخصصی مطبوعات صنعت خودرو و اطلاعات قابلیت اطمینان پیش بینی شده و ایمنی را شامل می‌شود، کیفیت مربوط به هر خودرو را تعیین می‌کنیم.

ارزش هر خودرو نیز با استفاده از قیمت‌های میانگین معاملات وبسایت TrueCar و اطلاعات مربوط به هزینه‌ی کل پنج ساله‌ی مالکیت خودرو وبسایت Vincentric مشخص می‌شود.

نکته‌ای که باید در لیست امسال به یاد داشته باشید این است که خودرو‌های الکتریکی عملکرد بسیار بدی را در این رتبه بندی‌ها به ثبت رسانده‌اند.

با این حال از آنجاییکه هزینه‌های خودرو‌های برقی رو به کاهش است انتظار داریم موقعیت‌ این دسته از خودرو طی سال‌های آینده بهبود یابد.

در ادامه همراه ما باشید تا دریابید کدام خودرو کامپکت به نسبت هزینه‌ی پرداختی بیشترین ارزش را در مقایسه با سایرین خواهد داشت.

به یاد داشته باشید که امتیازات و رتبه بندی‌های این وبسایت به طور مرتب در حال به روز شدن هستند. در نتیجه امتیازات ذکر شده در این مطلب شاید با امتیازات موجود در نقد و بررسی‌های ما مطابقت نداشته باشند:

۲۲) نیسان لیف ۲۰۱۹

قیمت: ۲۹٫۹۹۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۹

ارزش: اگرچه نیسان لیف به عنوان یک خودرو برقی از قیمتی پایین برخوردار است اما با این حال طبق تحقیقات ارزشمند‌ترین خودرو وبسایت یو اس نیوز، این خودرو در بخش خودرو‌های کامپکت ما دارای یکی از بالاترین قیمت‌های پایه و همچنین بالاترین هزینه‌ی کل مالکیت می‌باشد.

اگرچه صرفه جویی در هزینه‌‌های سوخت در این خودرو چشمگیر می‌باشد اما با این حال روی هم رفته هزینه‌های بیشتری را در زمینه‌های نگهداری، تعمیرات، مالیات و هزینه‌های دیگر نسبت به سایر خودرو‌ها در این کلاس خودرو پرداخت خواهید کرد.

کیفیت: نیسان لیف در میان خودرو‌های برقی گزینه‌ای قابل اطمینان در نظر گرفته می‌شود. این خودرو همچنین در هزینه‌های بنزین صرفه جویی کرده و به لطف سبک بدنه‌ی هاچ بک خود فضای حمل بار فراوانی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

اما با این حال زمانیکه این خودرو در برابر خودرو‌های کامپکت دیگر قرار می‌گیرد عملکرد ناموفقی را به نمایش می‌گذارد.

در اتاق این خودرو نیز استفاده از مواد بی‌کیفیت و پلاستیک سخت به وفور دیده می‌شود. همچنین با این وجود که نیسان لیف هنوز در زمینه‌ی ایمنی و قابلیت اطمینان برای سال ۲۰۱۹ امتیاز دهی نشده اما سابقه‌ی آن عملکردی معمولی را نشان می‌دهد.

۲۱) تویوتا پریوس پرایم ۲۰۱۹

قیمت: ۲۷٫۳۵۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۳

ارزش: هزینه‌ی کل مالکیت پریوس پرایم در نیمه‌ی پایینی رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما قرار می‌گیرد.

با این وجود هزینه‌های پایین سوخت و هزینه‌های متوسط مالیات، بیمه و هزینه‌های دیگر دلایل عمده‌ی این موضوع به شمار می‌رود.

این خودرو همچنین یکی از پرهزینه‌ترین مدل‌ها در زمینه‌ی تعمیرات به شمار می‌رود.

کیفیت: پریوس پرایم یه سبب برخورداری از راندمان سوخت فوق العاده و امتیازات و امکانات ایمنی چشمگیر جایگاهی را در اواسط رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما به خود اختصاص داده است.

با این حال این خودرو در زمینه‌ی فضای داخل اتاق و قابلیت استفاده از سیستم اطلاعاتی سرگرمی قادر به رقابت با سایرین نخواهد بود.

پریوس پرایم همچنین در مقایسه با رقبای خود عملکرد نسبتاً کم توانی را در بزرگراه به نمایش می‌گذارد.

۲۰) سوبارو ۲۰۱۹ WRX

قیمت: ۲۷٫۱۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: سوبارو WRX به لحاظ هزینه‌ی مالکیت دومین خودرو گران این لیست محسوب می‌شود. این سدان اسپورت کمپانی سوبارو یکی از گران‌ترین خودرو‌ها به لحاظ هزینه‌های تعمیر، نگهداری، هزینه‌های جانبی، و مالیات به شمار می‌رود.

علاوه بر این مدل WRX یکی از پرهزینه‌ترین خودرو‌های موجود در این لیست در زمینه‌ی هزینه‌های سوخت بوده که میزان هزینه‌ی این خودرو در زمینه‌ی سوخت برابر با چندین هزار دلار برآورد شده است.

علت عمده‌ی هزینه‌ی بالای سوخت این خودرو نیاز آن به بنزین مرغوب می‌باشد.

کیفیت: اگر به دنبال خودرویی هستید که توجه به پرفورمنس در آن در اولویت قرار داده شده باشد سوبارو WRX می‌تواند گزینه‌ی مورد نظر شما باشد.

سوبارو WRX یکی از تنها خودروهای کامپکتی است که به صورت پیش فرض به سیستم سواری دو دیفرانسیل مجهز بوده و گذشته از آن از آپشن‌های موتور قدرتمند و هندلینگ جذاب نیز برخوردار است.

این خودرو همچنین در زمینه‌ی ایمنی نیز موفق به کسب امتیاز بسیار خوبی شده است. در صورتیکه در سوبارو WRX شاهد نقاط ضعفی مانند قیمت خرید و هزینه‌ی مالکیت کلی بالا نبودیم این خودرو می‌توانست جایگاه بالاتری را در این لیست به خود اختصاص دهد.

۱۹) شورولت بولت ۲۰۱۹

قیمت: ۳۶٫۶۲۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: شورولت بولت بالاترین قیمت خرده فروشی در این لیست را به خود اختصاص داده و همچنین یکی از گران‌ترین خودرو‌های کامپکتی است که می‌توان داشت که این موضوع تا حدی به هزینه‌های تعمیر بسیار بالای این خودرو مربوط می‌شود.

این خودرو همچنین در بخش‌های دیگری همچون هزینه‌های بیمه، مالیات، هزینه‌های جانبی، و نگهداری نیز در رده‌ی متوسط و یا در میان هزینه‌‌برترین خودرو‌ها قرار می‌گیرد.

با این حال این هاچ بک برقی ارزان‌ترین خودرو در این لیست در زمینه‌ی هزینه‌های سوخت در نظر گرفته می‌شود.

کیفیت: شورولت بولت در زمینه‌ی شعاع رانندگی برقی در کلاس خود بی‌رقیب است. این خودرو همچنین از ویژگی‌هایی مانند امکانات پیش فرض فراوان، فضای داخلی جادار، و شتابی چابک نیز برخوردار می‌باشد.

همانطور که پیش از این به آن اشاره شد مدل بولت گران‌ترین خودرو در این لیست محسوب می‌شود و در نتیجه تمامی این‌‌ ویژگی‌ها به بهای قیمت بالای این خودرو تمام شده‌اند.

این خودرو همچنین در زمینه‌ی تزئینات و راحتی فضای داخلی نیز عملکرد ضعیف‌تری را نسبت به سایر رقبا از خود نشان می‌دهد.

۱۸) شورولت ولت ۲۰۱۹

قیمت: ۳۳٫۵۲۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز:  ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: شورولت ولت به لحاظ هزینه‌ی کلی مالکیت در مقایسه با شورولت بولت در جایگاهی بالاتر قرار می‌گیرد. مالکیت این خودرو اندکی کم هزینه‌تر بوده و خرید آن نیز کمی ارزان‌تر تمام خواهد شد.

اگرچه شورولت ولت به لحاظ هزینه‌های سوخت یکی از کم‌ هزینه‌ترین خودرو‌ها محسوب می‌شود اما با این حال این خودرو در چندین بخش دیگر در میان گران‌ترین خودرو‌های موجود قرار می‌گیرد.

در حقیقت این خودرو در زمینه‌ی هزینه‌های تعمیر و بیمه دومین خودرو پرهزینه‌ی این لیست در نظر گرفته می‌شود.

کیفیت: شورولت ولت شعاع حرکتی کمتری را در مقایسه با مدل بولت ارائه می‌دهد اما در عین حال خرید این خودرو چندین هزار دلار ارزان‌تر تمام خواهد شد.

این خودرو شباهت‌های زیادی به همتای تمام برقی خود دارد که از این تشابهات می‌توان به امکانات پیش فرض فراوان، امتیاز ایمنی بسیار خوب، و پرفورمنسی قابل اطمینان اشاره کرد.

با این حال شورولت ولت بر خلاف مدل بولت به فضای بیشتری در صندلی‌های عقب خود نیاز دارد.

۱۷) نیسان سِنترا ۲۰۱۹

قیمت: ۱۷٫۷۹۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۶

ارزش: نیسان سنترا در بخش هزینه‌ی کل مالکیت جایگاهی را در اواسط این لیست به خود اختصاص داده است.

با خرید این خودرو در مقایسه با بسیاری از خودرو‌های این لیست مبلغ کمتری را در زمینه‌ی هزینه‌های جانبی و مالیات پرداخت خواهید کرد.

با این وجود هزینه‌های نگهداری، بیمه، و سوخت برای شما گران‌تر تمام خواهد شد.

کیفیت: مدل سنترا پایین‌ترین جایگاه را در رتبه بندی خودرو‌های کامپکت به خود اختصاص داده است.

این خودرو از آنجاییکه از موتور و هندلینگی خسته کننده، امکانات پیش فرض کم‌ تعداد‌تر، و راندمان سوخت پایین‌تری برخوردار است قادر به رقابت با دیگر مدل‌های این کلاس خودرو نیست.

از نقاط قوت نیسان سنترا می‌توان به اتاق جادار و فضای حمل بار و نشیمن فراوان آن اشاره کرد. این خودرو همچنین از یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی کاربر پسند نیز بهره می‌برد.

۱۶) هوندا اینسایت ۲۰۱۹

قیمت: ۲۲٫۸۳۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: هوندا اینسایت در میان گران قیمت‌ترین خودرو‌های این لیست در جایگاه نهم قرار دارد. این خودرو همچنین هفتمین خودرو گران قیمت به لحاظ هزینه‌ی کل مالکیت محسوب می‌شود.

این اتومبیل کامپکت در زمینه‌های تعمیرات، نگهداری، بیمه، مالیات، و دیگر هزینه‌ها نیز در اواسط لیست جای می‌گیرد.

کیفیت: هوندا اینسایت در رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما جایگاهی را در اواسط لیست به خود اختصاص داده است. مدل اینسایت خودرویی مناسب است اما با این حال نمی‌توان آن را بهترین اتومبیل قلمداد کرد.

این خودرو هیبرید از ویژگی‌هایی مانند راندمان سوخت مناسب، فضای داخلی اصلاح شده، و امکانات ایمنی و داخل اتاق فراوان بهره می‌برد.

با این حال علت آن که این خودرو راهی به جایگاه برتر این لیست نیافته این است که دیگر اتومبیل‌های موجود در این کلاس خودرو عملکرد بهتری را در بخش‌های ذکر شده به نمایش می‌گذارند.

۱۵) هیوندا آیونیک ۲۰۱۹

قیمت: ۲۲٫۴۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: هیوندا آیونیک هم به لحاظ قیمت خرده فروشی و هم در زمینه‌ی هزینه‌ کل مالکیت در جایگاهی نزدیک به اواسط این لیست قرار می‌گیرد.

مدل آیونیک نیز همانند بسیاری از خودرو‌هایی که در نزدیکی اواسط لیست قیمت گذاری شده‌اند در بیشتر بخش‌های مجزای هزینه مالکیت نیز در اواسط رتبه بندی جای می‌گیرد.

این خودرو در زمینه‌های مالیات و هزینه‌ها کمی به سمت گرانی و در بخش هزینه‌های سوخت به سمت مرز ارزان قیمت متمایل است.

این خودرو کامپکت در زمینه‌‌ی هزینه‌ها‌ی نگهداری نیز گران‌تر از تمامی خودروهای دیگر موجود در این لیست خواهد بود.

کیفیت: هیوندا آیونیک در نزدیکی اواسط رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما جای می‌گیرد. این خودرو به لطف برخورداری از مکانیزم تولید و انتقال قدرت هیبرید دارای یکی از بهترین راندمان سوخت‌ها در کلاس خود می‌باشد.

این مدل کامپکت همچنین از فضای حمل بار مناسب و یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی با کاربری آسان نیز بهره می‌برد.

متاسفانه در این خودرو شاهد وجود فضای ناکافی در قسمت صندلی‌های عقب و همچنین کیفیت سواری پایین هستیم.

۱۴) سوبارو ایمپرزا ۲۰۱۹

قیمت: ۱۸٫۵۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۱

ارزش: سوبارو ایمپرزا هشتمین خودرو ارزان قیمت در این لیست محسوب می‌شود و در زمینه‌ی هزینه‌ی کل مالکیت نیز جایگاه پنجم ارزان‌ترین خودرو را به نام خود به ثبت رسانده است.

این خودرو در بیشتر بخش‌های جداگانه‌ی هزینه‌ی مالکیت در اواسط لیست قرار می‌گیرد. با این حال این مدل کامپکت چهارمین خودرو ارزان قیمت در زمینه‌ی هزینه‌های بیمه به شمار می‌رود و از سوی دیگر ششمین خودرو گران قیمت به لحاظ هزینه‌های سوخت می‌باشد.

یکی از دلایل بالا بودن هزینه‌های سوخت در این خودرو عرضه‌ی این خودرو به همراه سیستم سواری دو دیفرانسیل به شمار می‌رود.

کیفیت: مدل ایمپرزا در نزدیکی انتهای کلاس خودرو‌های کامپکت قرار می‌گیرد اما این موضوع دلیل بر مناسب نبودن این خودرو نیست.

در این خودرو سیستم سواری دو دیفرانسیل به صورت پیش فرض وجود دارد که چنین ویژگی در میان خودرو‌های کامپکت چندان رایج نیست.

این خودرو همچنین از ویژگی‌هایی مانند تعدادی از جادار‌ترین صندلی‌ها در این کلاس خودرو و امتیاز ایمنی فوق العاده بهره می‌برد.

با این حال سوبارو ایمپرزا در زمینه‌ی خروجی قدرت موتور و مواد به کار رفته در ساخت اتاق حرفی برای گفتن ندارد.

۱۳) تویوتا کرولا ۲۰۱۹

قیمت: ۱۸٫۷۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷٫۹

ارزش: تویوتا کرولا ۲۰۱۹ به لحاظ قیمت خرده فروشی پنجمین خودرو ارزان قیمت این لیست در نظر گرفته شده و دومین خودرو مقرون به صرفه در زمینه‌ی هزینه کل مالکیت نیز به شمار می‌رود.

این خودرو تقریباً در تمامی بخش‌های مجزا هزینه‌ی مالکیت در نزدیکی اواسط این لیست قرار می‌گیرد. با این حال ارزش این خودرو در مقایسه با تقریباً تمامی خودرو‌های دیگر موجود در این لیست با میزان بسیار کمتری کاهش می‌یابد.

کیفیت: مدل کرولا تقریباً در انتهای رتبه بندی خودروهای کامپکت ما قرار می‌گیرد اما با این حال همچنان خودرویی ارزشمند محسوب می‌شود.

امتیازات بالاتر از حد متوسط آن در زمینه‌های قابلیت اطمینان پیش بینی شده و ایمنی به این معناست که می‌توان از اینکه خریدی معقول را انجام داده‌اید خیالی آسوده داشته باشید.

به یاد داشته باشید که با خرید این خودرو شاید مجبور به مبادله‌ی کاربردی بودن خودرو با زرق و برق شوید. چرا که تویوتا کرولا خودرو چندان اسپورتی نیست و اتاق آن از مواد باکیفیتی ساخته نشده است.

۱۲) فولکس واگن گلف GTI 2019

قیمت: ۲۷٫۵۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۸

ارزش: گلف GTI در زمینه‌ی قیمت خرده فروشی در سمت گران قیمت لیست قرار گرفته و علاوه بر این یکی از پرهزینه‌ترین خودروها به لحاظ مالکیت نیز به شمار می‌رود.

این هاچ بک اسپورت در بخش هزینه‌های سوخت دومین خودرو گران قیمت این لیست محسوب می‌شود اما با این حال هزینه‌های تعمیر آن در میان کم‌ هزینه‌ترین‌ها قرار می‌گیرد.

هزینه‌های مدل GTI در زمینه‌های بیمه،‌ مالیات، و دیگر هزینه‌ها بالاتر از حد متوسط برآورد شده‌اند.

کیفیت: اگرچه هزینه‌ی خرید و مالکیت فولکس واگن GTI در مقایسه با بسیاری از خودرو‌های دیگر این لیست بیشتر است اما این مدل در جایگاهی بالاتر از بسیاری از آن‌ها قرار گرفته است.

این خودرو در رتبه بندی‌ خودرو‌های کامپکت ما جایگاه سوم لیست را به خود اختصاص داده است. از نقاط قوت این خودرو می‌توان به برخورداری از پرفورمنس بسیار خوب، موتوری قدرتمند و هندلینگی دقیق اشاره کرد.

از این گذشته اتاق این خودرو با استفاده از مواد باکیفیت ساخته شده و فضای فراوانی را نیز در آن شاهد هستیم.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید