باارزش‌ترین خودرو‌های کامپکت در سال ۲۰۱۹ از نگاه یو اس نیوز! (قسمت دوم)

تمامی خریداران خودرو به دنبال معامله‌ی پرسود هستند اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا فدا کردن کیفیت را می‌توان معامله‌ای سودمند دانست؟

در بازار امروز خودرو مدل‌های زیادی هستند که ترکیب کاملی از کیفیت و ارزش را ارائه می‌دهند، بنابراین تنها باید بدانید که چه چیزی را دنبال کنید.

عنوان ارزشمند‌ترین خودرو کامپکت ما به گونه‌ای طراحی شده تا به شناسایی بهترین ترکیب میان کیفیت و ارزش بپردازد.

ما بر اساس رتبه بندی‌های خود که نقد و بررسی‌های تخصصی مطبوعات صنعت خودرو و اطلاعات قابلیت اطمینان پیش بینی شده و ایمنی را شامل می‌شود، کیفیت مربوط به هر خودرو را تعیین می‌کنیم.

ارزش هر خودرو نیز با استفاده از قیمت‌های میانگین معاملات وبسایت TrueCar و اطلاعات مربوط به هزینه‌ی کل پنج ساله‌ی مالکیت خودرو وبسایت Vincentric مشخص می‌شود.

نکته‌ای که باید در لیست امسال به یاد داشته باشید این است که خودرو‌های الکتریکی عملکرد بسیار بدی را در این رتبه بندی‌ها به ثبت رسانده‌اند.

با این حال از آنجاییکه هزینه‌های خودرو‌های برقی رو به کاهش است انتظار داریم موقعیت‌ این دسته از خودرو طی سال‌های آینده بهبود یابد.

در ادامه همراه ما باشید تا دریابید کدام خودرو کامپکت به نسبت هزینه‌ی پرداختی بیشترین ارزش را در مقایسه با سایرین خواهد داشت.

به یاد داشته باشید که امتیازات و رتبه بندی‌های این وبسایت به طور مرتب در حال به روز شدن هستند. در نتیجه امتیازات ذکر شده در این مطلب شاید با امتیازات موجود در نقد و بررسی‌های ما مطابقت نداشته باشند:

۱۱) مزدا ۳ ۲۰۱۸

قیمت: ۱۸٫۰۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: قیمت خرده فروشی در نظر گرفته شده برای مزدا ۳ پایین‌تر از حد متوسط این کلاس خودرو محسوب شده و هزینه‌ی کل مالکیت آن نیز در رده‌ی متوسط قرار دارد.

مزدا ۳ همچنین دارای هزینه‌‌های متوسطی در زمینه‌های‌ بیمه و تعمیرات می‌باشد. از این گذشته این خودرو به لحاظ هزینه‌های نگهداری نیز چهارمین خودرو گران قیمت این لیست محسوب می‌شود.

کیفیت: مزدا ۳ شاید از قیمت و هزینه‌ی مالکیت متوسطی برخوردار باشد اما قرار گیری این خودرو در رتبه‌ی برتر خودرو‌های کامپکت به دلیل کامل بودن آن است.

این خودرو کامپکت از هندلینگی مناسب بهره‌مند بوده و به موتوری قدرتمند و یک سیستم انتقال قدرت نرم نیز مجهز شده است.

اما نکته‌ی جالب توجه دیگر در رابطه با این خودرو فضای داخلی چشمگیر آن است که کیفیت بالای مواد به کار رفته در آن به راحتی قابل مشاهده و قابل لمس بوده و از یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی مدرن و بصری نیز بهره می‌برد.

۱۰) تویوتا پریوس ۲۰۱۸

قیمت: ۲۳٫۴۷۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۵

ارزش: هزینه‌ی کل مالکیت و قیمت خرده فروشی مدل پریوس تقریباً متوسط برآورد شده‌اند.

این خودرو در بیشتر بخش‌های هزینه‌ی مالکیت به استثنا هزینه‌های مالیات، هزینه‌های جانبی و تعمیرات در رده‌ی نسبتاً متوسط جای می‌گیرد.

تویوتا پریوس پنجمین خودرو گران‌ قیمت این لیست در بخش‌های ذکر شده محسوب می‌‌شود.

کیفیت: تویوتا پریوس در رتبه بندی خودروهای کامپکت ما جایگاهی را در یک سوم برتر این لیست به خود اختصاص داده است.

این خودرو هیبرید در هزینه‌های سوخت شما صرفه جویی خواهد کرد و آسودگی خیال را در زمینه‌های ایمنی و قابلیت اطمینان برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تویوتا پریوس همچنین امکانات داخلی و فضای حمل بار فراوانی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. اما با این حال متاسفانه در صندلی‌های عقب این خودرو عدم وجود فضای کافی را شاهد هستیم.

۹) فولکس واگن جِتا ۲۰۱۹

قیمت: ۱۸٫۵۴۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۲

ارزش: قیمت خرده فروشی ۱۸٫۵۴۵ دلاری فولکس واگن جتا این خودرو را به لحاظ مقرون به صرفگی در جایگاهی پایین‌تر از حد متوسط قرار می‌دهد.

اگرچه بیشتر هزینه‌های مربوط به مدل جتا در رده‌ی نسبتاً متوسط قرار می‌گیرند اما این خودرو مطمئناً در فروشگاه‌ کم خرج‌تر خواهد بود.

این خودرو کامپکت در بخش هزینه‌های تعمیر کم‌ هزینه‌ترین خودرو در این لیست محسوب می‌شود و هزینه‌های نگهداری آن نیز در رده‌ی سوم ارزان‌ترین‌های این لیست جای می‌گیرد.

با این وجود مدل جتا پرهزینه‌ترین خودرو این لیست به لحاظ هزینه‌ی بیمه نیز محسوب می‌شود.

کیفیت: فولکس واگن جتا جایگاهی را در نزدیکی اواسط رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما به خود اختصاص داده است.

این خودرو از یک سواری روان، صندلی‌های راحت، و یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی با کاربری آسان بهره می‌برد.

این خودرو همچنین به نسبت دیگر مدل‌های موجود در این کلاس خودرو از راندمان سوخت مناسبی نیز برخوردار می‌باشد.

با این حال شاید بتوان این سدان کامپکت کمپانی فولکس واگن را بیشتر اتومبیلی کاربردی دانست تا خودرویی سرگرم کننده‌.

این خودرو امتیازات ایمنی بسیار خوبی را کسب کرده اما نبود پرفورمنسی مطلوب در آن قابل ملاحظه است. در صورتیکه مشکلی با خودرو‌های هاچ بک ندارید مدل گلف گزینه‌ی بهتری برای شما خواهد بود.

۸) هیوندا ولوستر ۲۰۱۹

قیمت: ۱۸٫۵۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۴

ارزش: هزینه کل مالکیت هیوندا ولوستر شامل عوامل متفاوتی می‌باشد.

هزینه‌های نگهداری، بیمه، و سوخت در این مدل کمی بالاتر از حد متوسط برآورد شده‌اند اما این در حالیست که هزینه‌های تعمیر اندکی پایین‌تر از میزان متوسط خواهد بود.

کیفیت: مدل ولوستر ۲۰۱۹ برای سال جاری مجدداً به طور کامل طراحی شده و در نزدیکی جایگاه برتر رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما قرار می‌گیرد.

این کوپه هاچ بک اسپورت کمپانی هیوندا عملکرد جالب توجهی را در زمینه‌های راندمان سوخت و کیفیت مواد بکار رفته در داخل اتاق به نمایش نگذاشته اما با این حال ارائه‌ی نقاط قوتی مانند هندلینگ فوق العاده، فضای نشیمن راحت، و امکانات تکنولوژی با کاربری آسان نیز در این خودرو به چشم می‌خورند.

این خودرو همچنین یکی از بزرگ‌ترین فضا‌های حمل بار در این کلاس خودرو را ارائه می‌کند.

۷) شورولت کروز ۲۰۱۹

قیمت: ۱۷٫۹۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۵

ارزش: مدل کروز ۲۰۱۹ چهارمین خودرو ارزان قیمت این لیست در نظر گرفته شده و هزینه‌ی کل مالکیت این خودرو نیز متوسط برآورد شده است.

بیشتر هزینه‌های مالکیت این خودرو مانند هزینه‌های جانبی، مالیات، و نگهداری در رده‌ی متوسط قرار می‌گیرند.

با این حال هزینه‌های این خودرو در زمینه‌های تعمیرات و بیمه بالاتر از اکثریت خودرو‌های این لیست خواهد بود.

کیفیت: شورولت کروز در نیمه‌ی بالایی کلاس خودرو‌های کامپکت قرار می‌گیرد. این خودرو از راندمان سوختی مناسب برخوردار بوده و سواری راحتی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

این خودرو همچنین به صورت به همراه یکی از بلند‌ترین لیست‌های امکانات پیش فرض در این کلاس خودرو عرضه خواهد شد.

به طوریکه با خرید این خودرو از ویژگی‌هایی مانند وای فای و  قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو بهره مند می‌شوید. این خودرو همچنین فضای فراوانی را در صندلی‌های پشتی و صندوق عقب خود فراهم می‌کند.

۶) هیوندا الانترا ۲۰۱۹

قیمت: ۱۷٫۲۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۳

ارزش: قیمت خرده فروشی در نظر گرفته شده برای هیوندا الانترا ۲۰۱۹ باعث شده تا این خودرو به سومین خودرو ارزان قیمت این لیست تبدیل شود.

علاوه بر این مدل الانترا به لحاظ هزینه‌ی کل مالکیت نیز در جایگاه چهارم لیست قرار می‌گیرد.

هزینه‌ی برآورد شده برای این خودرو در زمینه‌های مالیات، هزینه‌های جانبی، سوخت، و بیمه در رده‌ی متوسط قرار دارند.

این خودرو به لحاظ هزینه‌های تعمیرات نیز در جایگاه چهارم ارزان‌ترین‌ها جای می‌گیرد. با این حال هزینه‌های نگهداری این خودرو کمی بالاتر از سایر خودرو‌های موجود در این لیست تمام خواهد شد.

کیفیت: اگرچه مدل الانترا راهی به رتبه‌های برتر رتبه بندی خودروهای کامپکت نیافته اما با این وجود گزینه‌ای قابل اطمینان محسوب می‌گردد.

پرفورمنس این خودرو کمی خسته کننده است اما در عین حال از هندلینگ کنترل شده‌ای نیز بهره می‌برد.

این خودرو همچنین به یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی بصری مجهز بوده و امکانات مدرنی همچون شارژر وایرلس و سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده را نیز به صورت آپشن در اختیار شما قرار خواهد داد.

۵) فورد فوکوس ۲۰۱۸

قیمت: ۱۷٫۹۵۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

ارزش: فورد فوکوس به لحاظ قیمت و هزینه‌ی کل مالکیت تقریباً در اواسط این لیست جای می‌گیرد.

اما این در حالیست که قیمت خرده فروشی این خودرو در جهت مقرون به صرفه‌تر و هزینه‌ی کل مالکیت آن بیشتر به سمت هزینه‌ی بیشتر متمایل هستند.

هزینه‌های مرتبط با سوخت و بیمه در این خودرو گران‌تر از بیشتر خودرو‌های موجود در این لیست خواهد بود اگرچه در هزینه‌های نگهداری از خودرو صرفه جویی خواهید کرد.

کیفیت: فورد فوکوس جایگاه سوم رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما را به خود اختصاص داده است.

این خودرو به لطف دریافت امتیاز ایمنی بالا و کسب امتیاز بالاتر از حد متوسط در زمینه‌ی قابلیت اطمینان پیش بینی شده خودرویی ارزشمند در نظر گرفته می‌شود.

کمپانی فورد این خودرو را به همراه آپشن‌های موتور توربو شارژ قدرتمندی که فورد فوکوس را به خودرویی جذاب برای رانندگی تبدیل می‌کنند عرضه می‌‌دارد.

این خودرو همچنین به صورت پیش فرض به همراه امکاناتی از قبیل سیستم اطلاعاتی سرگرمی مجهز به صفحه نمایش لمسی، بلوتوث، و قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو روانه‌ی بازار می‌شود.

با این حال فضای تنگ موجود در صندلی‌های عقب جنبه‌ای منفی برای این خودرو محسوب می‌گردد.

۴) فولکس واگن گلف ۲۰۱۸

قیمت: ۲۱٫۸۴۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۶

ارزش: بیشتر هزینه‌های مدل گلف تقریباً در رده‌ی متوسط قرار می‌گیرند.

با این وجود این خودرو در زمینه‌ی هزینه‌های بیمه و تعمیرات به ترتیب سومین و دومین خودرو ارزان قیمت این لیست در نظر گرفته می‌شوند.

کیفیت: فولکس واگن گلف ترکیب بی‌نقصی از سواری روان، هندلینگ کنترل شده، و شتاب سرزنده را ارائه می‌دهد.

این خودرو همچنین در رابطه با فضای داخلی نیز چشمگیر ظاهر شده است. اتاق این خودرو ظاهری فراتر از آنچه از قیمت خودرو انتظار دارید را در اختیار شما قرار خواهد داد و اگرچه گرافیک سیستم اطلاعاتی سرگرمی آن کمی قدیمی بوده اما کار با این سیستم آسان می‌باشد.

وجود صفحه نمایشی قدیمی و هندلینگی بی‌حس باعث نزول جایگاه این خودرو به رتبه‌ی نهم رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما شده است.

۳) هوندا سیویک ۲۰۱۹

فینالیست

قیمت: ۱۹٫۴۵۰ دلار

امتیاز وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

ارزش: قیمت خرده فروشی و هزینه‌ی کل مالکیت هوندا سیویک به ترتیب در جایگاه نهم و دهم ارزان‌ترین‌ها قرار می‌گیرند.

هزینه‌های مالکیت متوسط، قیمت گذاری پایین‌تر از حد متوسط، و کسب امتیاز بسیار خوب از سوی وبسایت یو اس نیوز عنوان فینالیست جوایز باارزش‌ترین خودرو‌‌ کامپکت را برای این خودرو به ارمغان آورده‌اند.

کیفیت: هوندا سیویک در رتبه بندی خودرو‌های کامپکت و در این لیست جایگاه سوم را به نام خود به ثبت رسانده است.

این خودرو کامپکت کمپانی هوندا را می‌توان خودرویی کامل توصیف کرد. هوندا سیویک رانندگی لذت بخشی را بدون قربانی کردن راندمان سوخت ارائه می‌دهد.

این خودرو همچنین از یک فضای داخلی اصلاح شده، صندلی‌های جادار، و یکی از بزرگ‌ترین صندوق عقب‌ها در این بخش نیز بهره می برد.

۲) کیا فورته ۲۰۱۹

فینالیست

قیمت: ۱۷٫۷۹۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

ارزش: کیا فورته سومین خودرو ارزان قیمت این لیست به لحاظ هزینه‌ی کل مالکیت می‌باشد.

این خودرو همچنین در بخش هزینه‌های جانبی و مالیات نیز در جایگاه پنجمین خودرو ارزان قیمت لیست قرار می‌گیرد. متاسفانه هزینه‌‌ی بیمه در این خودرو کمی بالاتر از سایر خودرو‌های موجود در این لیست برآورد شده است.

با این وجود ارزش بالای این خودرو به آن در کسب جایگاه فینالیست عنوان باارزش‌ترین خودرو‌ کامپکت کمک کرده است.

کیفیت: کیا فورته جایگاه دوم رتبه بندی خودرو‌های کامپکت را به خود اختصاص داده است.

این خودرو برای سال ۲۰۱۹ مجدداً به طور کامل طراحی شد و ترکیب دلپذیری از راحتی و امکانات تکنولوژی را در اختیار مالکین خود قرار می‌دهد.

فضای داخلی این خودرو از فضای بسیار زیادی برخوردار بوده و از این گذشته این خودرو از یک صندوق عقب بزرگ نیز بهره می‌برد.

سیستم اطلاعاتی سرگرمی به کار رفته در کیا فورته مدرن و کاربر پسند بوده و به صورت استاندارد به همراه امکاناتی همچون یک صفحه نمایش لمسی و قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو عرضه می‌گردد.

امکاناتی نظیر سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر و سیستم ترمز اضطراری خودکار از جلو نیز به صورت پیش فرض در کیا فورته موجود خواهند بود.

۱) کیا سول ۲۰۱۹

برنده

قیمت: ۱۶٫۴۹۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸٫۷

ارزش: کیا سول ارزان‌ترین خودرو در این لیست است که می‌توان داشت و همچنین برنده‌ی عنوان باارزش‌ترین خودرو کامپکت در سال ۲۰۱۹ نیز به شمار می‌رود.

هزینه‌های جانبی و مالیات در این خودرو بسیار ارزان قیمت بوده و علاوه بر این ارزش این خودرو نیز به نسبت تمامی خودرو‌های دیگر ذکر شده در این مطلب با سرعت بسیار کند‌تری نزول خواهد کرد.

هزینه‌های دیگر همچون بیمه و تعمیرات نیز تقریباً در رده‌ی متوسط قرار دارند. هزینه‌های نگهداری تنها مواردی در رابطه با این خودرو هستند که بالاتر از حد متوسط برآورد شده‌اند و در رتبه‌ی دوم گران‌ترین‌ها قرار گرفته‌اند.

کیفیت: کیا سول را می‌توان خودرویی بی‌رقیب در کلاس خود دانست و علت آن تنها شکل منحصر به فرد آن نیست.

اگرچه کیا سول یک خودرو شاسی بلند نیست اما با این حال مسافرین، بار‌ها و محموله‌ها را به راحتی در خود جای می‌دهد.

این خودرو همچنین از صندلی‌های جادار به همراه فضای سر فراوان بهره می‌برد. به علاوه فضای حمل بار موجود در این خودرو قابل مقایسه با سایرین نخواهد بود. این خودرو کامپکت جادار این قابلیت را دارد تا به یک موتور توربو قدرتمند نیز مجهز شود.

نقاط قوتی همچون امتیاز بالا در زمینه‌ی قابلیت اطمینان و یک گارانتی در سطح بهترین‌های این کلاس خودرو ضامن خریدی هوشمندانه به شمار می‌روند.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید