رقبای پیش رو مدل ۳ تسلا را کدامند؟

کمپانی تسلا بعد از دریافت صد‌ها هزار پیش سفارش برای سدان برقی پر سر و صدا این شرکت یعنی مدل ۳ در تلاش است تا ساخت و تحویل این خودرو به مشتریان خود را در موعد مقرر به انجام برساند. به گفته مدیر عامل این شرکت یعنی الون ماسک، این کمپانی موفق به برآورده ساختن اهداف تولید مدل ۳ در سال ۲۰۱۷ نشده و به نظر نمی‌رسد که این شرکت به این زودی‌ها بر فرآیند تولید خود مسلط شود. در حالیکه تسلا در تلاش برای محقق کردن وعده‌های خود درباره اولین خودرو برقی تولید انبوه این شرکت می‌باشد تعدادی از برند‌های دیگر مشغول به روز رسانی مدل‌های از پیش تولید شده خود و یا رونمایی از خودرو‌های برقی پیش رو که در آینده نزدیک به رقبای مدل ۳ تسلا بدل خواهند شد می‌باشند. در ادامه نگاهی به خودرو‌هایی که در سال‌های آینده ممکن است باعث نگرانی تسلا شوند خواهیم داشت :

۱- نیسان لیف ۲۰۱۸

کمپانی نیسان ورژن ۲۰۱۸ مدل لیف را در اوایل سال جاری روانه بازار خواهد کرد. این خودرو با قیمت آغازین ۲۹٫۹۹۰ دلار وارد بازار خودرو خواهد شد.

کمپانی نیسان در مدل ۲۰۱۸ این خودرو بر ارتقاء تجربه رانندگی تمرکز داشته است.

این خودرو به امکاناتی از جمله سیستم‌های ترمز و اتوپایلوت پیشرفته مجهز می‌باشند که به منظور ایجاد تجربه رانندگی راحت‌تر طراحی شده‌اند.

۲- شورولت بولت ۲۰۱۸

کمپانی جنرال موتورز با عرضه یک خودرو برقی مقرون به صرفه پیش از تسلا یعنی مدل شورولت بولت ۲۰۱۵ باعث غافلگیری بسیاری شد.

مدل ۲۰۱۸ بولت کمی متفاوت نسبت به مدل ۲۰۱۷ ظاهر خواهد شد.

امکانات جدید این خودرو شامل فرمان مجهز به سیستم گرمایشی و سایبان کشویی برای راننده و مسافر جلو خواهد بود.

۳- BMW Mini E

به گفته کمپانی BMW، این شرکت تا سال ۲۰۲۵ دوازده خودرو برقی را روانه بازار خواهد کرد و یکی از این دوازده خودرو را مدل مینی E تشکیل می‌دهد که برنامه ریزی شده تا در سال ۲۰۱۹ وارد نمایشگاه‌های خودرو شود.

کمپانی BMW جزئیات چندان زیادی در رابطه با این خودرو منتشر نکرده است.

در حالیکه این شرکت از انتشار مشخصات این خودرو خودداری کرده، می‌دانیم که در این خودرو برخلاف مدل‌های پیشین آن از کروم استفاده نشده است.

۴- کراس اور تمام برقی سوبارو

احتمال دارد که شرکت سوبارو تا سال ۲۰۲۱ یک کراس اور تمام برقی را به بازار عرضه کند اما در حال حاضر اطلاعات زیادی در رابطه با این خودرو در دست نیست. در ماه آگوست ۲۰۱۶ یکی از سخنگویان سوبارو در مصاحبه‌ای با اتوموتیو نیوز گفت که در صورتیکه این کمپانی تصمیم به ساخت یک خودرو برقی بگیرد این خودرو همانند مدل ایمپرزا ۲۰۱۷ که در تصویر بالا قابل مشاهده است بر پایه پلتفرم گلوبال سوبارو ساخته خواهد شد.

اما این احتمال وجود دارد که جلوتر از آن یک خودرو برقی شده روانه بازار گردد.

این کمپانی در مصاحبه‌ای با وبسایت کارز در ماه نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که این شرکت یک خودرو برقی شده را در سال ۲۰۱۸ روانه بازار خواهد نمود. هر چند این احتمال می‌رود که خودرو پیش رو به صورت هیبرید ساخته شود.

۵- اولین خودرو تمام برقی ولوو

کمپانی ولوو در نظر دارد تا در سال ۲۰۱۹ اولین خودرو برقی خود را وارد مرحله تولید کند.

این خودرو بخشی از یک گرایش بزرگ‌تر برای برند ولوو خواهد بود.

به گفته ولوو این خودروساز قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک میلیون خودرو برقی را به فروش برساند. اولین خودرو تمام برقی این شرکت یک نسخه از مدل شاسی بلند XC40 خواهد بود. به گفته این کمپانی این خودرو برقی قادر خواهد بود با تنها یک بار شارژ مسافتی بیش از ۲۰۰ مایل را پیموده و احتمالا بین ۳۵ تا ۴۰ هزار دلار قیمت گذاری خواهد شد.

۶- فولکس واگن I.D. Crozz

به گفته این خودرو ساز شاسی بلند کراس اور I.D. Crozz در سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد شد.

این خودرو مجهز به امکانات مدرن پیشرفته‌ای خواهد بود.

ورژن کانسپتی فولکس واگن از این خودرو دارای سیستم خود راننده می‌باشد، بنابراین این احتمال می‌رود که در ورژن تولیدی نیز شاهد نمونه‌هایی از تکنولوژی نیمه خودکار باشیم. این کمپانی همچنین اعلام کرد که این خودرو قادر است با هر بار شارژ مسافتی بیش از ۲۰۰ مایل را طی کند.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید