با کانسپت تماماً مستقل ولوو ۳۶۰c آشنا شوید!

کمپانی ولوو طی چند هفته گذشته در حال معطوف ساختن توجهات به سمت کانسپت جدید و اسرارآمیز خود به نام مدل ۳۶۰c بوده است.

بر اساس تصاویر و ویدیو‌های تبلیغاتی که توسط ولوو منتشر شده، تصور ما کانسپتی برقی، تمام مستقل و آینده گرایانه بود. آنطور که مشخص شد مدل ۳۶۰c تنها یک کانسپت خود راننده‌ی معمولی دیگر نیست.

البته این کانسپت پیش نمایشی از دید کمپانی ولوو نسبت به آینده‌ای تماماً مستقل را نیز به نمایش می‌گذارد اما همچنین چگونگی تبدیل این شرکت از خودرو سازی سنتی به یک کمپانی خدمات حمل و نقل که به رقابت با هواپیما‌های مسافربری و شرکت‌های قطار و اتوبوس رانی خواهد پرداخت را متصور خواهد شد.

به گفته‌ی Marten Levenstam معاون ارشد بخش استراتژی شرکت در ولوو کارز “ مدل ۳۶۰c با استفاده از آزادی‌های جدید در طراحی و باز پس‌گیری زمان، به اکتشاف آنچه که پس از حذف راننده‌ی انسانی ممکن خواهد شد می‌پردازد.

این خودرو نگاهی مختصر به چگونگی تغییر دنیایی که هم اکنون می‌شناسیم به وسیله‌ی تکنولوژی سواری مستقل محسوب می‌شود. احتمالات ممکن غافلگیر کننده هستند”. وی افزود “ ولوو ۳۶۰c خودرو برقی تمام مستقل است که نحوه‌ی مسافرت افراد، ارتباط با دوستان، خانواده و مخاطبین، و چگونگی باز پس‌گیری زمان در حین مسافرت را مجدداً تفسیر خواهد کرد”.

خودرو مستقل سطح ۵ بودن به این معناست که مدل ۳۶۰c به هیچ وجه نیازی به هیچگونه دخالتی از سوی راننده نخواهد داشت. به همین دلیل اتاق این خودرو فاقد فضای نشیمن دو یا سه ردیفه و یا یک فرمان می‌باشد.

در عوض فضای داخلی آن می‌تواند به عنوان یک اتاق خواب، دفتر کار، اتاق نشیمن یا فضای سرگرمی متحرک شکل دهی شود. به عقیده‌ی ولوو این کانسپت بیانگر “گزینه‌‌ای جذاب برای سفر” است که توانایی رقابت با شرکت‌های هواپیمایی، قطار و اتوبوس رانی را دارد.

به عنوان مثال از آنجاییکه محیط خواب این خودرو “ اتاقی اختصاصی در سطح فِرست کِلَس را از ابتدا تا انتهای سفر” و بدون زحمت گذراندن مراحل امنیتی و صف بندی در فرودگاه یا نشستن در صندلی‌های تنگ هواپیما‌های مسافربری فراهم می‌کند، مدل ۳۶۰c می‌تواند به طور بالقوه‌ای جایگزین پرواز‌های هوایی کوتاه مدت شود.

استفاده از این خودرو به عنوان یک دفتر کار سیار همچنین باعث افزایش بازدهی رفت و آمد‌ها شده و امکان زندگی در نقاط دورتر و به دور از شهر‌های پرجمعیت را برای افراد میسر می‌سازد. به باور ولوو مدل ۳۶۰c حتی می‌تواند با افزایش “ آزادی در زمینه‌ی اقامت” بازار مسکن را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد که نتیجه‌ی آن کاهش فشار وارده بر قیمت‌ گذاری‌های ملکی و هزینه‌ی پایین‌تر مالکیت خانه خواهد بود.

با توجه به نگرانی‌های موجود در زمینه‌ی ایمنی پیرامون خودرو‌های خود راننده، کمپانی ولوو همچنین در حال تقاضای یک استاندارد جهانی جدید برای خودرو‌های مستقل و به منظور ارتباط آن‌ها با دیگر خودرو‌های راننده محور در جاده است.

این خودرو از ترکیبی از صدا‌ها، رنگ‌ها، تصاویر، و حرکات برای ابلاغ قصد خود استفاده می‌کند. به گفته‌ی نایب رئیس کمپانی ولوو در مرکز ایمنی خودرو‌های این شرکت یعنی Malin Ekholm “ ما شدیداً معتقدیم که این روش ارتباطی باید به عنوان استانداردی جهانی در نظر گرفته شود تا تمامی کسانی که از جاده استفاده می‌کنند بتوانند علیرغم کمپانی سازنده‌ی خودرو به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند”.

به گفته‌ی Marten Levenstam “ نگاه ما به مدل ۳۶۰c به عنوان یک آغازگر مکالمه است که همزمان با یادگیری بیشتر ما، ایده‌ها و پاسخ‌های بیشتری نیز در راه خواهند بود. با این حال ما بر این باور هستیم که سواری مستقل دارای پتانسیل کافی برای تغییر اساسی جامعه‌ی ما به روش‌های مختلف است.

این نوع از سواری تاثیری عمیق بر چگونگی مسافرت افراد، نحوه‌ی طراحی شهر‌ها و طرز استفاده از زیرساخت‌ها خواهد گذاشت. اما در این میان ما تنها یکی از چندین سهام دار هستیم و در نتیجه همزمان با اینکه جامعه نحوه‌ی استفاده حداکثر از این تکنولوژی انقلابی را آموخت، انتظار بحثی گسترده در این زمینه را داریم و دیگران را نیز به انجام آن دعوت می‌کنیم”.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید