بی‌صدا‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۱۸ را بشناسید! (قسمت اول)

به حداقل رساندن صدا، لرزش، و سختی، مدت زیادی است که از اهداف کمپانی‌های خودروساز به شمار می‌رود. یک خودرو بی‌صدا هر مسافرتی به خصوص سفر‌های طولانی را لذت بخش‌تر کرده و خستگی را به حداقل می‌رساند.

این ویژگی‌ همچنین از آنجاییکه سکوت در یک سواری آزمایشی نشانه‌ای از کیفیت تلقی می‌شود، به فروش خودرو نیز کمک خواهد کرد. برای دور نگه داشتن صدای ایجاد شده توسط جاده، باد، و موتور، مهندسین با عوامل مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. کار این مهندسین با یک شکل بدنه‌‌‌ی فریب دهنده‌ی باد آغاز می‌شود که کار شگفتی آور کاهش صدا و بهینه سازی مصرف سوخت را انجام می‌دهد. سپس با استفاده از پایه‌هایی که انتقال صدا را به حداقل می‌رسانند، برای عایق سازی سیستم سوسپانسیون و موتور تلاش می‌کنند. پس از آن به وسیله‌ی نوار‌ها،‌ اسپری‌ها، و دو یا حتی سه درزگیر در اطراف در‌ها شکاف‌ها را مسدود می‌کنند. حتی طراحی رویه‌ی تایر‌ها نیز به دقت بررسی می‌شود. شیشه‌های آکوستیک و عایق‌های فیبری نیز به همین منظور به کار گرفته می‌شوند و به عنوان آخرین تغییر، در برخی خودرو‌ها حتی شاهد استفاده از روش کاهش صدای کنشی که به معنای استفاده از سیستم صدا به عنوان خنثی کننده‌ی صدا برای ایجاد خودرویی بی‌صدا‌تر هستیم. این سیستم به صدا‌های ناخواسته گوش داده و سپس صدایی مشابه که دارای ۱۸۰ درجه فاز مخالف است را تولید می‌کند که به طور موثری بیشتری صدا‌های ناخواسته را خنثی می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب شاهد حضور ۲۰ نمونه‌ از خودرو‌ها و شاسی بلند‌های موجود در بازار خودرو امروز که دارای ساکت‌ترین اتاق‌ها نسبت به دیگر خودرو‌ها می‌باشند، هستیم. بیشتر خودرو‌های این لیست را اتومبیل‌های لوکس تشکیل داده‌اند اما در کمال تعجب مدل‌های بی‌صدایی نیز وجود دارند که فاقد قیمت‌های بالایی هستند. به یاد داشته باشید که همزمان با مشاهده‌ی این خودرو‌های بی‌صدا، امتیازات این وبسایت نیز همزمان با در دسترس قرار گرفتن نقد و بررسی‌ها و داده‌های جدید متخصصین دائماً به روز رسانی ‌می‌شوند. در نتیجه امتیازات و رتبه بندی‌های ذکر شده در این مطلب ممکن است با آخرین اطلاعات در نقد و بررسی‌های ما مطابقت نداشته باشند. با بررسی بی‌صداترین خودرو‌های سال ۲۰۱۸ در ادامه مطلب همراه ما باشید :

لکسوس ۲۰۱۸ LS

قیمت : ۷۵٫۰۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۳

لازمه‌ی خودرو‌های سوپر لوکس بی‌صدا بودن آن‌هاست و همانطور که واضح است مهندسینی که مدل پرچمدار لکسوس LS را برای سال ۲۰۱۸ مجدداً طراحی کردند وجود این ویژگی الزامی در لکسوس LS را جدی گرفته‌اند. سیستم کاهش صدای این خودرو در هر کجا که صدا‌های ناخواسته ممکن است وارد خودرو شوند وارد عمل می‌شود. حتی چرخ‌های این اتومبیل نیز نقشی را در کاهش صدا ایفا می‌کنند. چرخ‌های کاهش دهنده‌ی صدای لکسوس LS امواج صدا را به درون حفره‌های تشدید کننده وارد کرده و انرژی صدا‌های ناخواسته را به گرما تبدیل می‌کنند که در نهایت در هوا پراکنده خواهد شد. برای مقابله با صدایی که همچنان ممکن است وارد اتاق سرنشینان شود، لکسوس LS به صورت پیش فرض به یک سیستم خنثی کننده‌ صدای برقی مجهز شده است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۵

لکسوس LS اگرچه به خاطر اتاق ساکت خود مورد تحسین قرار می‌گیرد اما با این حال فضای صندلی‌های پشتی این خودرو در مقایسه با دیگر رقبای در این کلاس، سطح پایین‌تر بوده و استفاده از سیستم اطلاعاتی – سرگرمی آن که ضمناً فاقد قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید است، دشوار می‌باشد. این کمبود‌ها منجر به قرار گرفتن لکسوس LS در اواسط لیست رتبه بندی خودرو‌های سوپر لوکس ما می‌شوند.

مرسدس بنز کلاس ۲۰۱۸ S

قیمت : ۸۹٫۹۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۹٫۰

احتمالاً‌ جای تعجب نخواهد بود که مدل دارای بیشتری رتبه در لیست خودرو‌های سوپر لوکس ما خودرویی بی‌صدا باشد. اما چیزی که ممکن است شما را متعجب کند میزان بی‌صدا بودن کلاس S در سرعت‌های بالا است. تلاش‌های کمپانی مرسدس بنز برای کاهش صدای این خودرو با یک شکل بدنه‌ی فریب دهنده‌ی باد، قرار گیری استراتژیک مواد عایق کننده، و استفاده از شیشه‌ی چند لایه آغاز می‌شود.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۹٫۳

در خصوص توجه به جزئیات باید گفت که حتی سیستم تهویه این خودرو نیز به گونه‌ای تنظیم شده تا بیشترین میزان جریان هوا را با کمترین صدا فراهم سازد. به علاوه مرسدس کلاس S برای رسیدن به نهایت آرامش در این خودرو، سواری آماده و بی عیب و نقصی را نیز ارائه می‌کند.

تسلا مدل ۲۰۱۸ S

قیمت : ۷۴٫۵۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۹٫۳

مدل S کمپانی تسلا در رتبه بندی خودرو‌های سایز بزرگ لوکس ما در جایگاه نخست قرار گرفته است. چشمگیر‌ترین ویژگی‌های این خودرو برقی واکنش فوری دریچه‌ی گاز و هندلینگ زبردست آن به شمار می‌روند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۳

فضای داخلی بی‌صدای این خودرو نیز بسیار تحسین برانگیز است که نبود موتور درون سوز مطمئناً به این موضوع کمک می‌کند. استفاده از موتور برقی در این خودرو باعث حذف نیاز به عایق دار کردن اتاق سرنشینان از سر و صدا‌های مکانیکی موتور و صدا‌های ایجاد شده توسط ورودی‌های هوا و سیستم‌های اگزوز شده است. تنها در سرعت‌های بالا است که صدای تایر و باد وارد اتاق این خودرو می‌شود. این صدا‌ها محسوس باقی می‌مانند اما در مکالمات عادی مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد. مدل S کمپانی تسلا تقریباً به همان اندازه که سریع‌ است خودروی بی‌صدایی نیز می‌باشد. تریم P100D این خودرو قادر به رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت در تنها ۲٫۵ ثانیه است.

لینکُلن ۲۰۱۸ MKT

قیمت : ۴۳٫۵۳۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۷٫۶

مهندسین کمپانی لینکلن با انتخاب تایر‌هایی که صدای جاده را به حداقل می‌رسانند، برای بی‌صدا سازی مدل MKT به معنای واقعی کلمه از نقطه‌ی صفر شروع به کار کردند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو :‌ ۱۰ / ۷٫۹

در داخل، در پنل‌های در و کف این خودرو مواد جذب کننده‌ی صدا به کار رفته و در شیشه‌ی جلویی و همچنین در‌های جلویی تمامی مدل‌های این خودرو به صورت پیش فرض از شیشه چند لایه آکوستیک استفاده شده است. در حالیکه مدل لینکلن MKT به خاطر مصرف سوخت بالا، طراحی اتاق قدیمی، و هندلینگ کند، تقریباً در انتهای رتبه بندی خودرو‌های شاسی بلند سایز متوسط لوکس ما قرار گرفته اما در این خودرو ورود صدا به داخل اتاق مسئله‌ای نخواهد بود.

بویوک ۲۰۱۸ LaCrosse

قیمت : ۲۹٫۵۶۵

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۶

مدل LaCrosse کمپانی بویوک که در نزدیکی به صدر رتبه بندی خودرو‌های سایز بزرگ ما قرار گرفته، فضای داخلی اصلاح شده و جادار و همچنین سواری نرم و بی‌صدایی را برای خریداران خود فراهم می‌کند. مدل LaCrosse همچنین به لطف توجهی که به محدوده‌ی گسترده‌ای از جزئیات در طی مراحل مهندسی و طراحی این خودرو صورت گرفته، به سطح چشم‌گیری از بی‌صدایی در سرعت‌های بالا دست یافته است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۰

در این خودرو تلاش‌های زیادی برای بیرون نگه‌ داشتن صدا‌های موتور از اتاق سرنشینان انجام شده است. کاهش صدای باد نیز به وسیله‌ی تغییر شکل بدنه و آینه‌ها و همچنین استفاده از سه درزگیر در قسمت در‌ها صورت می‌گیرد. در آخر برای رسیدگی به هر گونه صدایی که علیرغم این تلاش‌ها موفق به نفوذ به داخل اتاق شود، مدل LaCrosse به صورت پیش فرض به یک سیستم خنثی کننده‌ی صدای کنشی مجهز شده است.

لکسوس ۲۰۱۸ ES

قیمت : ۳۸٫۹۵۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۹

مدل لکسوس EX در جایگاه نخست لیست خودرو‌های سایز متوسط لوکس ما قرار گرفته است. این خودرو، سواری انعطاف پذیر به همراه یک موتور قدرتمند و یک اتاق لوکس که به طرز خارق العاده‌ای در سرعت‌های بالا بی‌صدا است را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۲

سکوت موجود در این خودرو با ساختار بدنه‌ی مستحکم و موتوری که به خوبی در حالت تعادل است و باعث به حداقل رسیدن صدا‌های مکانیکی می‌شود آغاز می‌گردد. کمپانی لکسوس در ادامه‌ی تلاش برای دستیابی به اتاقی بی‌صدا، در تمامی مدل‌های این خودرو از درزگیر‌‌های PVC و پوششی در زیر خودرو استفاده کرده است. در آخر، قسمت زیر خودرو نیز از رنگ آمیزی کاهش دهنده‌ی صدا و صفحات آسفالتی برخوردار شده است.

آکورا ۲۰۱۸ RLX

قیمت : ۵۴٫۹۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۷٫۴

RLX به عنوان مدل سدان پرچم‌دار کمپانی آکورا مطمئناً سواری بی‌صدایی را در مسیر‌های آزاد ارائه می‌دهد. برای رسیدن به این ویژگی، مهندسین کمپانی آکورا اقدامات معمولی کنترل صدا که شامل استفاده از شیشه آکوستیک در شیشه‌ی جلو و پنجره‌های این خودرو می‌َشود را در آکورا RLX 2018 به انجام رسانده‌اند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۷٫۶

با این همه، کمپانی آکورا برای ساخت یک فضای داخلی آرام و اصلاح شده رویکرد کمی غیر معمولی را در پیش گرفت. این کمپانی علاوه بر به کار گیری سیستم کنترل کنشی صدا‌های ناخواسته‌ی که به منظور کاهش صدا‌هایی با فرکانس پایین که به وسیله‌ی جاده‌های ناهموار ایجاد می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد، از سیستم کنترل صوت کنشی نیز در این خودرو استفاده کرده‌ است. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده تا همزمان با افزایش سرعت، صدا‌ی موتور در اتاق سرنشینان را به وسیله‌ی خطی‌تر ساختن صدا‌های تولید شده توسط موتور، بهبود بخشد. به گفته شرکت آکورا بیشترین میزان تفاوت در محدوده‌ی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دور در دقیقه مشهود می‌باشد.

جنسیس ۲۰۱۸ G90

قیمت : ۶۸٫۳۵۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۹٫۱

کمپانی جنسیس ممکن است که در عرصه‌ی خودروسازان لوکس شرکتی تازه کار باشد اما کمپانی مالک این برند یعنی هیوندا به خوبی اطمینان حاصل کرده است که مدل سدان G90 هر آنچه که خریداران خودرو‌های لوکس به دنبال آن هستند را در خود خواهد داشت. ترکیب امکان دسترسی به آپشن‌های موتور قدرتمند و لیست بلندی از امکانات پیش فرض با یک سواری ابر مانند و هندلینگ مناسب، این خودرو را به رده‌ی برتر در لیست خودرو‌های لوکس سایز بزرگ ما منتقل کرده است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۹٫۰

کمپانی جنسیس برای کنترل صداهای ناخواسته از شیشه‌ی ضد صدای چند لایه با دو برابر ضخامت و درزگیر‌های در سه لایه استفاده کرده است تا از وجود اتاقی بی‌صدا در مدل G90 مطمئن شود. علاوه بر این به منظور کاهش نیروی پسا و صدای ایجاد شده توسط باد، بدنه‌ی این خودرو نیز به وسیله‌ی یک فِلَپ‌ هوای کنشی در جلو، منحرف کننده‌های زیر بدنه‌ی خودرو، و موانع هوا در چرخ‌های جلویی، صاف و هموار شده‌ است.

لندرور رِنجرور وِلار ۲۰۱۸

قیمت : ۴۹٫۹۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۶

رنجرور ولار ۲۰۱۸ ممکن است که در مقایسه با دیگر مدل‌های کمپانی لند رور ارزان قیمت‌تر باشد اما این به معنای ورود صدای بیشتر به داخل اتاق این خودرو نیست. فضای داخلی لوکس و ساکت، سواری دلپذیر، فضای حمل بار بزرگ، و لیست بلندی از امکانات پیش فرض، به قرار گرفتن این خودرو در بین سه مدل برتر رتبه بندی خودرو‌های شاسی بلند لوکس سایز متوسط ما کمک کرده‌اند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۸

مدل رنجرور وِلار برای کنترل ورود صدا به داخل اتاق از یک سطح مجزای ایرودینامیک که به قسمت زیر خودرو متصل می‌شود و یک شیشه‌ جلوی چند لایه‌ی آکوستیک بهره می‌گیرد. همانطور که برخی از منتقدین نیز متوجه صدای موتور این خودرو که علت آن دریچه‌ی گاز کاملاً باز آن می‌باشد شده‌اند، رانندگی با این خودرو با کمی صدا همراه خواهد بود.

کرایسلر ۲۰۱۸ ۳۰۰

قیمت : ۲۸٫۹۹۵ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۷

نسل کنونی مدل کرایسلر ۳۰۰ از سال ۲۰۱۱ تا کنون در بازار خودرو حضور دارد. این موضوع به این معناست که این مدل در عرصه‌ی به سرعت در حال تغییر صنعت اتومبیل، خودرویی قدیمی‌تر محسوب می‌شود. بنابراین جای تعجب نیست که این خودرو در زمینه‌ی کنترل صدا‌های ناخواسته به شیوه‌ای مستقیم عمل کرده و در آن موفق نیز بوده است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۴

اتاق این خودرو در هنگام رانندگی در بزرگراه ساکت و بی‌صدا است که نتیجه‌ی استفاده از درزگیر‌های در انعطاف پذیر، عایق خنثی کننده‌ی صدای فراوان، و شیشه‌ی چند لایه می‌باشد. بیشتر ورژن‌های این خودرو به همراه یک موتور شش سیلندر روانه‌ی بازار می‌شوند که سواری آرامی را فراهم کرده و قدرتی کافی برای اکثر راننده‌ها ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید