با کراس اُوِر برقی جدید کادیلاک آشنا شوید!

طبق خبری که روز گذشته منتشر شد کمپانی جنرال موتورز در نظر داشته تا کادیلاک را به برند پیشرو خود در زمینه‌ی خودرو‌های برقی تبدیل کند و آن طور که به نظر می‌رسد این خودروساز برای رسیدن به این هدف در حال تلاش بوده است.

امروز با باز شدن در‌های نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ در رنسانس سِنتِر کمپانی جنرال موتورز، کادیلاک از اولین کراس اور برقی خود رونمایی کرد که به گفته‌ی این شرکت آغازگر راه بسیاری از خودر‌و‌های برقی خواهد بود. این خودرو بر پایه‌ی یک پلتفرم اختصاصی خودرو‌های برقی ساخته شده که اساس نسل جدیدی از خودرو‌‌های برقی مجهز به باطری نیز خواهد بود و از سوی این برند لوکس آمریکایی و برند مادر آن روانه‌ی بازار خواهد شد.

کمپانی کادیلاک در این مرحله‌ی اولیه جزئیات زیادی را در رابطه با مدل جدید خود منتشر نساخته است. به طوریکه تنها دو تصویر از آن منتشر شده و حتی نام این خودرو نیز هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اما مطمئناً به زودی شاهد خبر‌های بیشتری از این خودرو خواهیم بود. و طبق آنچه که تا به اینجای کار می‌توان دید، این خودرو ظاهراً از نقاط اشتراک چندانی با مدل ناموفق کوپه‌ی هیبرید ELR که در اوایل این دهه‌ توسط این برند عرضه شد برخوردار نمی‌باشد.

این خودرو‌ همچنین دارای ظاهر تیز‌تری در نمای کناری خود و در مقایسه با مدل کراس اور جدید XT6 که به نوعی خودرو خسته کننده‌ای محسوب می‌شود، می‌باشد. مدل XT6 که برای نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شد و رهبری احیای یک محصول را بر عهده دارد، از حالا تا سال ۲۰۲۱ و هر شش ماه یک بار شاهد عرضه‌ی یک مدل جدید توسط این برند خواهد بود.

به زودی و به دنبال مدل XT6، مدل جدید اِسکالِید و یک سدان پرفورمنسی جدید نیز روانه‌ی بازار خواهند شد. علاوه بر این، کادیلاک اولین برندی خواهد بود که از این معماری انعطاف پذیر خودرو برقی جدید استفاده می‌کند که این معماری به این شرکت و برند‌های دیگر کمپانی جنرال موتورز این اجازه را می‌دهد تا مدل‌های مختلفی از خودرو‌های برقی مجهز به باطری را با سطوح مختلفی از خروجی موتور‌های برقی و همچنین به همراه سیستم‌های سواری دیفرانسیل جلو، دیفرانسیل عقب و یا دو دیفرانسیل، عرضه کنند.

به گفته‌ی رئیس کمپانی کادیلاک یعنی استیو کارلایل “ خودرو برقی برند ما قلب بازار خودرو‌های کراس اور را هدف قرار داده و با نیاز‌های مشتریان در سراسر جهان همخوانی خواهد داشت. این خودرو همزمان با ارائه‌ی سطح تجمل و نوآوری، برند کادیلاک را به عنوان نقطه‌ی اوج صنعت خودرو نیز قرار خواهد داد”.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید