چرا مردم علاقه‌ای به خرید خودرو‌های برقی ندارند؟خودرو

چرا مردم علاقه‌ای به خرید خودرو‌های برقی ندارند؟

اگرچه خودرو‌های الکتریکی اخیراً توجهات زیادی را به خود جلب نموده‌اند و برخی بر این باورند که این خودرو‌ها مسیر آینده هستند اما پذیرش این پدیده‌ی نو به کندی صورت می‌گیرد. هنوز افراد زیادی هستند که به توانایی جایگزین شدن خودرو‌های بنزینی توسط خودرو‌های برقی اعتقادی ندارند.

حتی بسیاری از کمپانی‌های خودرو ساز نیز هنوز به این تکنولوژی باور ندارند. اما با این وجود تقریباً تمامی برند‌های اصلی خودرو برنامه‌های برقی سازی چشمگیری برای آینده مطرح کرده‌اند.

در حالیکه دلایل روشنی وجود دارند که عدم علاقه عموم مردم به خرید خودرو‌های برقی را توضیح می‌دهد اما مدتی است که داستان‌های ساختگی زیادی بر این بخش از صنعت خودرو سایه افکنده‌ است. اگرچه برخی از این داستان‌ها زمانی حقیقت داشتند اما باید در نظر داشت که از زمان ورود اولین خودرو برقی به بازار شاهد تغییرات زیادی بوده‌ایم. در حال حاضر خودرو‌های الکتریکی تنها یک درصد از بازار خودرو ایالات متحده را شامل می‌شوند. این به این معناست که تا گسترش پذیرش این پدیده زمان زیادی باقی مانده است.

با این حال با عرضه خودرو‌های برقی سازی شده‌ی بسیاری از کمپانی‌های خودرو ساز در آینده نزدیک،‌ رشد در حال افزایش فروش خودرو‌های برقی سر به فلک خواهد کشید. در ادامه با ما همراه باشید تا دریبایم چرا بیشتر اختلاف نظر‌ها علیه خودرو‌های برقی لزوماً صحت نداشته و آیا یک خودرو برقی برای شما مناسب خواهد بود یا خیر.

نگرانی از محدوده برقی

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های خریداران خودرو‌های برقی محدوده این خودرو‌ها است.

در حال حاضر هنوز خودرو برقی‌ای ساخته نشده که محدوده آن با بیشتر خودرو‌های بنزین سوز برابری کند. اگر محدوده برقی جزء نگرانی‌های شما به شمار می‌رود خودرو‌های هیبرید پلاگ این (PHEV) مانند شورولت بولت، پریوس پرایم، و هوندا کلاریتی Plug-in Hybrid بهترین راه حل برای این مشکل خواهند بود. این خودرو‌ها مقدار مشخصی از محدوده برقی خالص را در کنار یک موتور بنزین سوز که برای افزایش این محدوده در نظر گرفته شده ارائه می‌دهند.

در حقیقت برخی از خودرو‌های هیبرید پلاگ این به دلیل راندمان بالا و داشتن چندین سیستم رانشگر دارای محدوده کلی بیشتری نسبت به خودرو‌های سنتی می‌باشند. بعلاوه میزان محدوده برقی در خودرو‌های تمام برقی در حال افزایش است. بسیاری از خودرو‌های برقی کنونی محدوده‌ای بیش از مقدار کافی برای پوشش مسئولیت‌ها و رفت و آمد‌های روزانه‌ی عموم رانندگان ارائه می‌کنند.

محدوده برقی در مدل جدید نیسان لیف ۲۰۱۸ برابر با ۱۵۰ مایل و در مدل شورولت بولت ۲۳۸ مایل می‌باشد. این در حالیست که برخی از مدل‌های کمپانی تسلا تنها با یک بار شارژ قادرند محدوده‌ای ۳۰۰ مایلی را پوشش دهند.

زمان‌های شارژ طولانی

شارژ یک خودرو برقی نسبت به بنزین زدن یک خودرو بنزین سوز زمان بیشتری خواهد برد اما به لطف پیشرفت تکنولوژی شارژ تعداد دفعات شارژ در حال کاهش می‌باشد.

به علاوه در صورتیکه خودرو‌ خود را طی مدت شب در خانه شارژ کنید، انجام این کار به سادگی وصل کردن شارژر پیش از خواب و قطع آن در هنگام صبح خواهد بود. این به معنای خداحافظی با مسافت‌های طولانی تا پمپ بنزین و بو گرفتن دست‌ها یا دود‌های سمی می‌باشد. در صورتیکه ناچار به شارژ خودرو در جاده هستید، سرعت شارژ بسته به نوع خودرو و شارژر بسیار متغیر خواهد بود.

معمولاً شارژر‌های خودرو‌های برقی در مسیر‌های حرکتی متداول و در مکان‌هایی که می‌توانید همزمان با انتظار برای شارژ خودروی خود به صرف غذا یا خرید بپردازید قرار گرفته‌اند که به این معناست که در هنگام شارژ حضور شما در کنار خودرو الزامی نخواهد بود.

قیمت‌های بالا

خودرو‌های برقی نسبت به خودرو‌های بنزین سوز مشابه قیمت بیشتری دارند. این قیمت بالا اغلب منجر به روی برگرداندن خریداران از خودرو‌های برقی می‌شود، به خصوص از آنجا که مبلغ پیش پرداخت نسبت به هزینه کلی مالکیت خودرو بیشتر مورد توجه واقع می‌شوند. نیروی برق بسیار ارزان قیمت‌تر از بنزین بوده و بنابراین خودرو‌های الکتریکی بسیار پربازده‌تر می‌باشند. همچنین نیاز این خودرو‌ها به تعمیر و نگهداری بسیار کمتر از خودرو‌های بنزین سوز خواهد بود. چرا که در خودرو‌های برقی عملاً هیچگونه مایعاتی وجود ندارد که نیاز به تعویض داشته باشد.

به علاوه تعداد قطعات این خودرو‌ها کمتر بوده و نحوه کار موتور‌های الکتریکی به گونه‌ای است که بدون هیچگونه نگهداری روزمره برای مدتی بسیار طولانی کار خواهد کرد. به عنوان مثال مدل بولت کمپانی شورولت برای اولین ۱۵۰٫۰۰۰ مایل تقریباً نیازی به هیچگونه تعمیر و نگهداری نخواهد داشت. جدای از صرفه جویی در هزینه‌ سوخت و سرویس، خودرو‌های برقی واجد شرایط تا سقف ۷۵۰۰ دلار تخفیف از سوی دولت آمریکا می‌باشند.

با فاکتور گرفتن موارد ذکر شده نسبت به عمر خودرو متوجه می‌شوید که خرید خودرو‌های برقی در واقع گران‌تر از خودرو‌های بنزین سوز نخواهد بود. این اعتبار مالیاتی ممکن است در نهایت برداشته شود اما همزمان قیمت باطری نیز در حال کاهش است. به علاوه زمانیکه کمپانی‌های خودرو ساز شروع به تولید خودرو‌های برقی در حجم بزرگ‌تری کنند هزینه‌های تولید تا مرز مساوی با قیمت خودرو‌های بنزین سوز کاهش خواهد یافت.

شما همچنین می‌‌توانید خرید یک خودرو برقی کار کرده را نیز مد نظر قرار دهید. در حال حاضر کاهش بهای خودرو‌های برقی بسیار بالا بوده و در نتیجه خودرو‌های برقی دست دوم ارزان قیمت خواهند بود.

فرسودگی باطری‌ها

بیشتر خودروهای برقی به مدت کافی مورد مصرف قرار نگرفته‌اند تا مسافت‌های زیادی را پیموده باشند و علاوه بر این متغیر‌های پیچیده‌ای زیادی وجود دارند که با کاهش عملکرد باطری در ارتباط‌اند. با این حال طبق یک مطالعه در حال پیشرفت بر روی اتومبیل‌های کمپانی تسلا نشان می‌دهد که پس از پیمایش ۱۵۰٫۰۰۰ مایل بیشتر باطری‌ها تنها ۸ درصد از ظرفیت خود را از دست داده‌اند. با این برآورد، این باطری‌ها قادر به حفظ ۸۰ درصد از ظرفیت خود پس از ۵۰۰٫۰۰۰ مایل بوده و به طور بالقوه پس از یک میلیون مایل به خوبی دوام خواهند آورد.

این در حالیست که میانگین طول عمر یک خودرو بنزین سوز در حدود ۱۴۰٫۰۰۰ مایل محاسبه شده است.

نبود مراکز خدمات

در صورتیکه نمایندگی فروش محلی شما به موجودی خودرو‌های برقی خود اضافه نمی‌کند این احتمال وجود دارد که این نمایندگی فاقد گواهی برای تعمیر خودرو‌های برقی است. با این وجود خودرو سازانی مانند جنرال موتورز،‌ فورد و نیسان به سرویس خودرو برقی شما در تقریباً هر نمایندگی در سراسر کشور می‌پردازند. کمپانی تسلا نیز در صورتیکه در منطقه شما مرکز خدماتی وجود نداشته باشد یک تکنسین تعمیر را به منزل شما خواهد فرستاد.

از آنجاییکه خودرو‌های برقی به طور قابل توجهی نسبت به خودروهای عادی نیاز کمتری به نگهداری و تعمیر دارند این مسئله نباید برای بیشتر مالکین مشکل ساز باشد.

خطر آتش سوزی

به سبب چند مورد تصادفات خودرو‌های برقی که منجر به آتش سوزی شده و بشدت مورد تبلیغ قرار گرفت برخی افراد بر این باورند که خودرو‌های برقی دارای خطر آتش سوزی می‌باشند. روزانه تعداد بی‌شماری از خودرو‌هایی که به دلیل تصادف مورد آتش سوزی قرار می‌گیرند اتفاق می‌افتد که در میان آن‌ها خودرو‌های بنزین سوز نیز به چشم می‌خورند، اما از آنجاییکه این پدیده‌ی چندان جدیدی نیست تنها تعداد انگشت شماری از آن‌ها در اخبار منتشر می‌شوند.

باطری‌های استفاده شده در خودرو‌های برقی همان باطری‌های لیتیوم آیون بکار رفته در دستگاه‌های لپ تاپ می‌باشد. اما ما هر چند وقت یکبار نگران از بین رفتن خود به خودی لپ تاپ‌های خود به وسیله‌ی آتش سوزی هستیم؟

نبود دسترسی

پیدا کردن یک خودرو برقی در تمامی نمایندگی‌ها به خصوص در برخی ایالات امر آسانی نخواهد بود. بسیاری از خودروهای الکتریکی تنها در ایالت کالیفرنیا یا دیگر ایالات هیئت مدیره منابع هوایی این ایالت (CARB) موجود می‌باشند. با این وجود دسترسی به این خودرو‌ها در سراسر کشور در حال رشد بوده و بسیاری از نمایندگی‌های خودرو قادرند صرف نظر از موجود بودن خودرو در منطقه، اتومبیل مورد نظر شما را سفارش دهند.

محبوب‌ترین خودرو‌های تمام برقی در ایالات متحده یعنی شورولت بولت، نیسان لیف، و تمامی مدل‌های کمپانی تسلا تقریباً در تمامی ایالات موجود می‌باشند.

عملکرد سطح پایین

در روز‌های اول فعالیت خودرو‌های برقی برخی به تمسخر آن‌ها را با ماشین‌های گلف مقایسه می‌کردند. این موضوع به این دلیل است که در ساخت این خودرو‌ها اولیت با کارایی بود تا عملکرد. این تمسخر‌ها دور از انتظار نبوده‌اند چرا که خودرو‌هایی مانند تویوتا پریوس و نسل اول نیسان لیف، به عنوان‌ هیولا‌های سرعت شناخته نمی‌شوند.

اما خودرو‌های برقی امروزی بسیار پیشرفته‌تر شده‌اند. سیستم‌های نیروی محرکه‌ی برقی این خودرو‌ها گشتاور لحظه‌ای را فراهم کرده و با شتاب بالای خود در مدت زمان کوتاه به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رسند.

خودرو‌های کمپانی تسلا به راحتی قادر به کنار زدن سوپر خودرو‌های بنزین سوز می‌باشند که این در حالیست که با قیمت پایین‌تری عرضه می‌گردند. در حالیکه بسیاری از خودرو‌های برقی سرعت‌ اوج قابل مقایسه‌ با خودرو‌های بنزین سوز ارائه نمی‌کنند اما در صورتیکه قانون شکنی نکنید احتمالاً‌ متوجه این موضوع نخواهید شد.

نبود زیرساخت‌های شارژ خودرو

زیر ساخت‌های شارژ‌ خودرو‌های الکتریکی بر پایه مبنایی معین در حال توسعه است اما همزمان با رشد پذیرش تکنولوژی خودرو‌های برقی این توسعه در جایگاهی که انتظار می‌رود نیست. در برخی نواحی مانند ایالت کالیفرنیا و ایالات CARB شارژر‌های عمومی فراوان‌تر می‌باشند اما در برخی مناطق خلاف این موضوع است. خبر خوب این است که بسیاری از کارفرمایان و همچنین هتل‌ها، تجارت‌ها، و حتی پمپ بنزین‌ها در حال نصب شارژر‌های خودرو‌های برقی هستند.

در صورتیکه خودرو‌ خود را در خانه شارژ می‌کنید می‌توانید بدون نیاز چندانی به شارژر‌های عمومی از خودرو‌ی خود استفاده کنید. همچنین در سفر‌های جاده‌ای طولانی‌تر نیز می‌توانید برای شارژ نگه داشتن خودرو خود مسیری را که دارای شارژر‌های کافی در مکان‌های مناسب می‌باشد پیدا کنید.

همچنین با خرید یک خودرو هیبرید پلاگ این می‌توانید از موتور بنزین سوز پشتیبان این خودرو بهره‌مند شوید.

هزینه‌ی بالای قبض‌های برق

برآورد قیمت برق در هر ایالت متفاوت است. حتی در گران‌ترین ایالت‌ها نیز پرداخت قبض برق همچنان پنجاه درصد ارزان‌تر از هزینه بنزین تمام می‌شود. در صورتیکه خودرو‌ی هیبرید پلاگ این خود را در خانه شارژ کنید احتمالاً حتی متوجه افزایش جزئی قبض برق نخواهید شد. شارژ یک خودرو تمام برقی هزینه‌ی بیشتری برای شما خواهد داشت اما در عوض از پرداخت هزینه‌ی بنزین معاف خواهید بود.

به گفته سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا رانندگی با خودرویی مانند شورولت بولت یا نیسان لیف طی پنج سال‌ ۴۰۰۰ دلار یا بیشتر به صرفه جویی در هزینه‌ی بنزین شما کمک می‌کند.

فضای حمل بار محدود

به دلیل نحوه قرار گیری باطری، توجه به فضای حمل بار در برخی از خودرو‌های برقی در اولویت قرار نگرفته است. این موضوع بیشتر در مدل‌های اولیه که در آن‌ها باطری به درون پلتفرم از پیش ساخته شده‌ی خودرو اضافه می‌شد قابل مشاهده می‌باشد. امروزه،‌ کمپانی‌های خودرو ساز در حال تغییر این روال به معماری جدیدی که مخصوصاً به منظور جا دادن باطری‌ها طراحی شده‌اند هستند. مجموعه‌های باطری “اسکیت بورد” شکل با قرار گرفتن در زیر کف خودرو باعث خالی شدن فضا می‌شود.

در واقع خودرو‌های کمپانی تسلا با استفاده از این طراحی، دو فضای حمل بار ارائه می‌دهند و علاوه بر این هر دو مدل شورولت بولت و نیسان لیف در مقایسه با دیگر رقبا فضای حمل بار بیشتری را فراهم می‌کنند.

مطالب مرتبط

Leave a Reply