سوپر خودرو ۸۰۰ اسب بخاری چینی در راه نمایشگاه خودرو ژنو!

نمایشگاه خودرو ژنو مهم‌ترین نمایشگاه اروپایی در زمینه‌ی خودرو به شمار می‌رود اما با این حال این تنها خودرو سازان اروپایی نیستند که محصولات خود را در این رویداد به نمایش می‌گذارند.

به عنوان مثال خودرو سازان چینی که تعداد آن‌ها بیش از پیش در حال افزایش است در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار اروپایی هستند که آخرین آن‌ها کمپانی AIWAYS می‌باشد.

این کمپانی استارت آپ در حال آماده شدن برای ورود به نمایشگاه خودرو ژنو امسال با نه یکی بلکه دو خودرو برقی است که مهم‌ترین آن‌ یک سوپر خودرو هیبرید است که با تلاش‌های Roland Gumpert که سازنده‌ی مدل آپولو نیز به شمار می‌رود در حال توسعه می‌باشد.

این خودرو که RG Nathalie نام گذاری شده قرار است در خود از یک مکانیزم تولید و انتقال قدرت متانول – الکتریکی آزمایشی بهره ببرد.

این خودرو به جای سوزاندن متانول برخلاف خودرو‌‌های آمریکایی و برزیلی که به عنوان جایگزین تجدید پذیر گازوئیل از آن بهره می‌برند، از سوخت ساخته شده بر پایه‌ی سبزیجات که بیشتر به سلول سوخت هیدروژنی شباهت دارد استفاده کرده تا به ذخیره سازی نیروی برق و توزیع آن از طریق چهار موتور الکتریکی بپردازد.

گفته می‌شود این مکانیزم تولید و انتقال قدرت پیشرفته قادر به تولید ۷۹۳ اسب بخار قدرت است که کمی بیشتر از خروجی قدرت فراری ۸۱۲ سوپر فَست خواهد بود و علاوه بر برخورداری از سرعت اوج ۱۹۰ مایل در ساعت و شعاع رانندگی ۷۴۵ مایلی، برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت به کمتر از ۲٫۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت.

طبق گفته‌ها ۵۰۰ نمونه از این خودرو تولید خواهد شد و اطمینان داریم که با قیمت پایینی عرضه نخواهد شد.

کمپانی AIWAYS همچنین یک خودرو دیگر را که با قصد هدف قرار دادن بازار انبوه عرضه می‌گردد را با خود به نمایشگاه خودرو ژنو خواهد آورد.

این خودرو که U5 نام گذاری شده به عنوان یک کراس اور الکتریکی تصور می‌شود و به لحاظ اندازه بیشتر به مرسدس بنز EQC و جگوار I-Pace نزدیک است تا مدل‌های آئودی e-Tron یا تسلا مدل X.

این خودرو همچنین در مقایسه با مدل‌های ذکر شده از قیمت پایین‌تری نیز برخوردار خواهد بود.

مدل U5 در داخل ساختار آلومینیمی و فولادی خود از ۱۸۵ اسب بخار قدرت و همچنین شعاع حرکتی ۲۸۵ مایلی که خروجی حاصل موتور‌های الکتریکی آن می‌باشد برخوردار است که با بهره گیری از یک مجموعه‌ی باطری مجهز به هوش مصنوعی ۶۲ مایل دیگر به شعاع حرکتی این خودرو افزوده شده است.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید