بی‌صدا‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۱۸ را بشناسید! (قسمت دوم)

به حداقل رساندن صدا، لرزش، و سختی، مدت زیادی است که از اهداف کمپانی‌های خودروساز به شمار می‌رود.

یک خودرو بی‌صدا هر مسافرتی به خصوص سفر‌های طولانی را لذت بخش‌تر کرده و خستگی را به حداقل می‌رساند. این ویژگی‌ همچنین از آنجاییکه سکوت در یک سواری آزمایشی نشانه‌ای از کیفیت تلقی می‌شود، به فروش خودرو نیز کمک خواهد کرد. برای دور نگه داشتن صدای ایجاد شده توسط جاده، باد، و موتور، مهندسین با عوامل مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. کار این مهندسین با یک شکل بدنه‌‌‌ی فریب دهنده‌ی باد آغاز می‌شود که کار شگفتی آور کاهش صدا و بهینه سازی مصرف سوخت را انجام می‌دهد. سپس با استفاده از پایه‌هایی که انتقال صدا را به حداقل می‌رسانند، برای عایق سازی سیستم سوسپانسیون و موتور تلاش می‌کنند. پس از آن به وسیله‌ی نوار‌ها،‌ اسپری‌ها، و دو یا حتی سه درزگیر در اطراف در‌ها شکاف‌ها را مسدود می‌کنند. حتی طراحی رویه‌ی تایر‌ها نیز به دقت بررسی می‌شود. شیشه‌های آکوستیک و عایق‌های فیبری نیز به همین منظور به کار گرفته می‌شوند و به عنوان آخرین تغییر، در برخی خودرو‌ها حتی شاهد استفاده از روش کاهش صدای کنشی که به معنای استفاده از سیستم صدا به عنوان خنثی کننده‌ی صدا برای ایجاد خودرویی بی‌صدا‌تر هستیم. این سیستم به صدا‌های ناخواسته گوش داده و سپس صدایی مشابه که دارای ۱۸۰ درجه فاز مخالف است را تولید می‌کند که به طور موثری بیشتری صدا‌های ناخواسته را خنثی می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب شاهد حضور ۲۰ نمونه‌ از خودرو‌ها و شاسی بلند‌های موجود در بازار خودرو امروز که دارای ساکت‌ترین اتاق‌ها نسبت به دیگر خودرو‌ها می‌باشند، هستیم. بیشتر خودرو‌های این لیست را اتومبیل‌های لوکس تشکیل داده‌اند اما در کمال تعجب مدل‌های بی‌صدایی نیز وجود دارند که فاقد قیمت‌های بالایی هستند. به یاد داشته باشید که همزمان با مشاهده‌ی این خودرو‌های بی‌صدا، امتیازات این وبسایت نیز همزمان با در دسترس قرار گرفتن نقد و بررسی‌ها و داده‌های جدید متخصصین دائماً به روز رسانی ‌می‌شوند. در نتیجه امتیازات و رتبه بندی‌های ذکر شده در این مطلب ممکن است با آخرین اطلاعات در نقد و بررسی‌های ما مطابقت نداشته باشند. با بررسی بی‌صداترین خودرو‌های سال ۲۰۱۸ در ادامه مطلب همراه ما باشید :

شورولت ایمپالا ۲۰۱۸

قیمت : ۲۷٫۸۹۵ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۵

کمپانی جنرال موتورز زمانیکه در حال توسعه‌ی مدل شورولت ایمپالا به عنوان خودرویی مناسب برای بیزینس مَن‌ها بود، بر ویژگی فضای داخلی اصلاح شده و ساکت تاکید داشت. در میان امکانات این خودرو آپشن خنثی کننده‌ی صدای کنشی Bose نیز به چشم می‌خورد. علاوه بر این، تمامی مدل‌های ایمپالا به همراه شیشه‌ی چند لایه‌ی آکوستیک در شیشه جلو و پنجره‌ها عرضه خواهند شد.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۷

آزمایش تونل باد طی مرحله‌ی طراحی اولیه‌ی این خودرو، به منظور کاهش صدای باد و در عین حال افزایش مصرف بهینه‌ی سوخت بکار گرفته شد. با اضافه شدن فضای فراوان برای پنج سرنشین و یک صندوق عقب جادار، مدل ایمپالا برای یک سواری بی‌صدا و طولانی در بزرگراه عالی خواهد بود.

BMW سری ۲۰۱۸ ۷

قیمت : ۸۳٫۱۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۷

سری ۷ کمپانی BMW طبق هر معیار منطقی خودرویی بی‌صدا محسوب می‌شود. با این حال در میان خودرو‌های سوپر لوکس دیگر اتاق بی‌صدای این خودرو در سرعت‌های بالا چندان فوق العاده نیست. در این زمینه‌ی به خصوص BMW سری ۷ به خاطر قابلیت کنترل صدایی که داشته خودرویی رقیب محسوب می‌شود اما در این سطح، پیشتاز نیست. چرا که این افتخار به مرسدس بنز کلاس S تعلق دارد.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۸

با این وجود که این خودرو در سال ۲۰۱۶ باز طراحی شده، استفاده از ساختار بدنه‌ی محکم و سبک‌تر در ترکیب بکار گیری شیشه چند‌ لایه و مواد خنثی کننده‌ی صدا که به طور استراتژیکی قرار گرفته‌اند، به یک سواری بسیار ساکت منجر می‌شود. همچنین سرنشینان این خودرو نیز از صندلی‌های پشتی فوق العاده راحت و جادار لذت خواهند برد.

اینفینیتی ۲۰۱۸ QX60

قیمت : ۴۳٫۳۰۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۰

مدل اینفینیتی QX60 که خودروی خوبی بوده و دارای فضایی زیاد برای خانواده‌های نسبتاً بزرگ می‌باشد، به عنوان نماینده‌ای از میزان رقابتی بودن بخش خودرو‌های شاسی بلند لوکس سایز متوسط، در جایگاه پایین‌تری در رتبه‌ بندی‌ خودرو‌های از این قبیل قرار می‌گیرد. با این وجود نمی‌توان از ورود صدا به داخل اتاق آن شکایتی داشت.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۳

استفاده از شیشه‌‌ آکوستیک در پنجره‌های جلویی به بی‌صدا نگه داشتن این خودرو کمک کرده است. بکار گیری این شیشه‌ها باعث کاهش صدا‌های باد و فرکانس بالا شده و در نتیجه باعث لذت بخش‌تر شدن سفر‌های طولانی‌تر در این خودرو می‌شوند.

نیسان آلتیما ۲۰۱۸

قیمت : ۲۳٫۲۶۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۰

وجود خودرو‌های خانوادگی با قیمت‌ مناسب در لیست خودرو‌‌های بی‌صدا، غافلگیر کننده خواهد بود. در مورد مدل آلتیمای کمپانی نیسان، سطح پایین ورود صدا‌های ناخواسته در سرعت‌های بالا می‌تواند نتیجه‌ی استفاده از شیشه جلوی آکوستیک،‌ عایق سازی بخش جدا کننده‌ی موتور و اتاق سرنشینان، و موانع صوتی دیگر باشد.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۷٫۷

حتی پایه‌های موتور به کار رفته در این خودرو نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا مانع انتقال صدا به اتاق سرنشینان باشد. اگرچه سیستم نیروی پیشرانه‌ی پایه‌ی این خودرو در برخی شرایط با کمی صدا همراه است اما روی هم رفته نیسان آلتیما خودرو بی‌صدایی محسوب می‌شود.

هوندا آکورد ۲۰۱۸

قیمت : ۲۳٫۵۷۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۹٫۳

کمپانی‌های خودرو ساز به طور معمول استفاده خود از فولاد دارای استحکام بالا را که به عنوان معیاری برای ایمنی خودرو شناخته می‌شود، مورد ستایش قرار می‌دهند. مسلماً استحکام ساختاری بیشتر که نتیجه‌ی استفاده از فولاد با استحکام بالا محسوب می‌شود، یک برتری در تصادفات به شمار می‌رود. با این وجود چنین اصلاحات ساختاری      همچنین به کنترل صدا‌های ناخواسته نیز کمک می‌کند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۳

ساختار بدنه‌ی مستحکم‌تر و بی‌صدا‌تر در مدل آکورد که در اثر استفاده‌ی زیاد از فولاد با استحکام بالا ایجاد می‌شود پیش از بکار گیری مِتُد خنثی کننده‌ی کنشی صدا، فوم و مواد خنثی کننده‌ی دیگری نیز به آن اضافه می‌شوند. علاوه بر این خریداران تریم تورینگ این خودرو از یک قابلیت کاهش صدای بیشتر نیز برخوردار خواهند شد. این مدل از آکورد دارای چرخ‌های مخصوصی است که به کاهش صدای اتاق خودرو کمک می‌کند. نتیجه‌ی همه‌ی این‌ها یک سواری بی‌صدا در سرعت‌‌های بالا و با قیمتی مقرون به صرفه می‌باشد.

لکسوس RX 2018

قیمت : ۴۳٫۲۷۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۶

مدل شاسی بلند لکسوس RX که از رتبه‌ی بالایی نیز برخوردار است به دلایل زیادی از جمله موتور اصلاح شده و قدرتمند و همچنین راحتی سواری که نتیجه‌ی به کار گیری یک سیستم سوسپانسیون جذب کننده و بهترین سطح رانندگی بی‌صدا در سرعت‌های بالا می‌باشد، نسبت به رقبای خود خودرو بهتری محسوب می‌شود.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۷٫۹

همانند خودرو‌های بی‌صدای دیگر، جلوگیری از نفوذ صدا در مدل RX نیز شامل استفاده از مواد عایق صدای آکوستیک، طراحی بدنه‌ی فریب دهنده‌ی باد، اجزاء مکانیکی بی‌صدا، و شیشه‌ی جلویی آکوستیک می‌شود.

کادیلاک اسکالِید ۲۰۱۸

قیمت : ۷۴٫۶۹۵ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۷٫۸

انتظار داشتن اتاقی بی‌صدا در خودرو‌هایی که دارای پلاک اسم کمپانی کادیلاک هستند بالاتر از سایر برند‌هاست. برای برآورده ساختن این انتظار، شکل بدنه‌ی مدل اسکالِید و مدل بلند‌تر اسکالِید ESV طی مرحله‌ی طراحی اولیه در تونل باد تغییر یافته و علاوه بر این، آینه‌های بزرگ بیرونی این خودرو نیز مورد توجه بخصوصی قرار گرفته‌اند.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۷٫۷

کمپانی کادیلاک همچنین برای اطمینان از این که سرنشینان این خودرو از محیطی ساکت در سرعت‌های بالا لذت خواهند برد به اضافه کردن سه درزگیر در، شیشه‌ی چند لایه‌ی آکوستیک، و کنترل صدای کنشی پرداخته است.

لینکولن کانتینِنتال ۲۰۱۸

قیمت : ۴۵٫۱۶۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۱

در میان خودرو‌های لوکس سایز بزرگ، مدل کانتینِنتال کمپانی خودرو ساز لینکولن به خاطر سَبک طراحی شاسی خود و شروع قیمتی که بسیاری از رقبا را کنار می‌زند، بهتر از دیگر خودرو‌ها ظاهر شده است. این خودرو همچنین دارای سواری نرم،‌ صندلی‌های راحت، و اتاقی ساکت است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۷٫۹

سکوت اتاق این خودرو در سرعت‌های بالا به لطف استفاده‌ی علمی از عایق صدا و همچنین وجود شیشه‌ی چند لایه‌ای که صدا را پیش از رسیدن به سرنشینان جذب کرده، محقق شده است. برای مقابله با صدا‌هایی که موفق به عبور از سد دفاعی اول شده‌اند، تمامی مدل‌های این خودرو به صورت پیش فرض به قابلیت کنترل صدای کنشی مجهز هستند. با این وجود که مدل کانتیننتال در میان صدرنشینان رتبه بندی خودرو‌های لوکس سایز بزرگ ما قرار نداشت اما نفوذ صدا به درون اتاق در این خودرو جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

لینکولن نَویگِیتور ۲۰۱۸

قیمت : ۷۲٫۰۵۵ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۹٫۳

در میان خودرو‌های شاسی بلند لوکس سایز بزرگ، مدل کاملاً باز طراحی شده‌ی لینکولن نَویگِیتور تقریباً از هر لحاظ عملکرد موفقیت آمیزی از خود نشان داده است. مصرف سوخت این خودرو در این سطح مناسب بوده، دارای فضای حمل بار غار مانندی می‌باشد،‌ صندلی‌های این خودرو فضای جاداری را در هر سه ردیف ارائه داده و همچنین از سواری راحت و بی‌صدایی نیز برخوردار است.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۹٫۲

فضای داخلی ساکت این خودرو با استفاده از قابلیت کنترل صدای کنشی و همچنین مواد جذب کننده‌ی صدا پیشرفته که به صورت استراتژیکی قرار گرفته‌اند، محقق شده است.

مرسدس بنز GLS 2018

قیمت :‌۶۹٫۵۵۰ دلار

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز : ۱۰ / ۸٫۹

گفتنی‌های زیادی در رابطه با مدل GLC کمپانی مرسدس بنز که بزرگ‌ترین شاسی بلند مرسوم این خودرو ساز نیز به شمار می‌رود، وجود دارد. این شاسی بلند قدرتمند با این وجود که به یک موتور شش سیلندر مجهز است اما مصرف سوخت این خودرو به طور قابل قبولی بهینه می‌باشد. این خودرو همچنین به وسیله‌ی یک اتاق جذاب و جادار به سرنشینان خود خوش آمد می‌گوید و علاوه بر این، سواری نرم و بی‌صدایی را نیز در سرعت‌های بالا ارائه می‌دهد.

امتیاز فضای داخلی این خودرو : ۱۰ / ۸٫۶

در این خودرو دستیابی به این سطح از کنترل صدا‌های نا خواسته بدون نیاز به امکانات کمکی الکترونیکی، به وسیله‌ی مهندسی محض امکان پذیر شده است. نتیجه، اتاقی ساکت است که برای حمل هفت سرنشین به اندازه کافی جادار بوده و بیشتر سرنشینان بالغ در هر سه ردیف صندلی‌های آن راحتی را احساس خواهند کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید